Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niepokojące znamię


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ostatnio zauważyłem na swojej skórze niepokojące znamię. Miałem je chyba od dziecka, ale ostatnio jego wygląd uległ zmianie, szczególnie kolor. Dużo przebywam na słońcu, na solarium chodzę sporadycznie (nie więcej niż 60minut rocznie). Obawiam się, że może być to czerniak. Czy mógłbym prosić o spojrzenie na zdjęcie tego znamienia i odpowiedź czy mam powody do niepokoju? Wiem, że nie można tego stwierdzić w 100% bez badania ale mimo wszystko będę wdzięczny. tutaj link do zdjęcia znamienia : http://www.fotoszok.pl/show.php/33551_p1000288a.jpg.html Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, tylko idź do lekarza i to najlepiej chirurga onkologa, on najlepiej sie na tym zna. Mam te same problemy, własnie jestem w czasie usuwania znamion(wycięłam już 2,i jeszcze czekam na wycięcie ok. 3). Dermatolog też Ci sprawdzić może, ale jeśli będzie miał wątpliwości i tak Cię wyśle do chirurga. Ja od razu byłam u chirurga onkologa, oni najlepiej się na tym znają, cały czas maja doczynienia z wycinaniem zmian skórnych. Mój lekarz od razu powiedział, które trzeba koniecznie wyciąć, a które tylko z powodu kosmetycznego. Zabieg nie boli, nawet mój 10 letni syn miał wycinane znamie od urodzenia na brzuchu ok. 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u dermatologa prywatnie, bo do chirurga z NFZ są takie długie kolejki że masakra.. Stwierdził, że 3 znamiona obok siebie są do wycięcia, bo nieciekawie wyglądają, ale wg. niego nie jest to nowotwór. Proponuje mi też zabieg wycięcia tych znamion u siebie w gabinecie dermatologii i medycyny estetycznej. Czy to dobry pomysł, czy lepiej szukać chirurga? I czy nie ma tu kogoś kto mógłby wizualnie ocenić to znamię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zaproponował dermatolog trzeba poddać się zabiegowi. Taki zabieg może wykonać chirurg, a także dermatolog specjalizujący się w dermatologii operacyjnej. Materiał po wycięciu zawsze zostaje wysłany do badania histopatologicznego celem dokładnej oceny czym jest zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×