Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypukłość w pachwinie, czy to może być przepuklina?


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat prowadzę aktywny tryb życia. Ogółem około 20 lat ćwiczeń, w tym sztuki walki oraz ćwiczenia na siłowni. Nadmienię, że z uwagi na pojawiające się dolegliwości okolicy lędźwiowej kręgosłupa nigdy nie stosowałem ćwiczeń nadmiernie obciążających lub mogących spowodować przepuklinę pachwinową. Od bardzo dawna, w zasadzie nie pamiętam dokładnie od kiedy, mam niewielkie, miękkie zgrubienie w lewej pachwinie. Podczas kaszlu lub parcia wypukłość ta zwiększa się nieco lecz po zaprzestaniu parcia wraca do swojej normalnej wielkości. Nadal uprawiam ćwiczenia z przyrządami na siłowni (rekreacyjnie) i nie obserwuję by po treningu opisana zmiana w pachwinie robiła się większa. W zasadzie powiększanie tej wypukłości ma charakter *pulsacyjny* czyli bodziec - powiększenie i powrót do normalnej wielkości. Ta wypukłość nie daje oznak bólowych, w niczym mi nie przeszkadza, ani w normalnych działaniach ani w sporcie. Czy jest możliwe, że są to jakoś nietypowo ukształtowane tkanki miękkie poprzez lata ćwiczeń, rozciągania, itp? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do chirurga. Opis Pana przypadku może sugerować przepuklinę pachwinową. Chirurg po badaniu wyjaśni czy to przepuklina czy też może tak formujący się fałd skórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×