Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niezrozumiale bóle jamy brzusznej


Gość Nadia

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry wszystkim , mam nadzieje ze ktos mi udzieli tutaj jakies konkretnej odpowiedzi . miewam bole jamy brzusznej , dokladnie po lewej stronie brzucha poczynajac od lini pepka (lewa strona) skonczywszy na bolo po zebrami i wszystko to w jeden stronie - lewej , mecze sie tak juz ok 6 miesiecy... nie sa to bole wprawdzie takie ktore naprawde mnie mecza , lecz sa i mi to przeszkadza .... bol nie pojawia sie po posilku , on pojawia sie np , o kazdych porach dnia .... raz postanowilam zrobic glodowke , wytrzymalam jeden dzien , lecz na nic to glodzenie sie , bol nadal czasami wystepuje . czytalam na forum ze moze to byc - TRZUSTKA ( lecz nie promieniuje do plecow, nie boli mnie brzuch przy ucisku,gdy leze na plecach bol nie nasila sie oraz nie mam wzdec czy cokolwiek powiazanego z tymi rzeczami , na poczatku wystraszylam sie ze to moze bys rak trzustki , prosze mi powiedziec czy trzustka wlasnie moze tak dawac o swoim istnieniu ?) drugi organ wyczytalam ze moze to byc JELITO GRUBE (otoz przy tym bym bardziej obstawiala poniewaz trzustka z tego co mi wiadomo lezy w raczej srodkowej czesci brzucha, oraz nie mam typowych dla JELITA GRUBEGO objawow tzn .... wzdec , krwi w stolcu , sluzu , zmiana koloru i wielkosci ..... wszystko jest wporzadku , do toalety chodze tak jak wczesniej , nie mam zaparc ani biegunek.oraz wyczytalam ze to moze byc nerka ... lecz znowusz jak dla nerek objawow takze nie posiadam , tzn bole w kregoslupie oraz czeste chodzenie do toalety, chodze tak jak wczesniej.. takze widza panstwo , nie umiem sobie pomoc ... moj lekarz takze , choc moglby w inny sposob ... np tak jak prosilam zeby dal mi skierowanie na USG brzucha , lecz zaprzeczyl , powiedzial ze nie poniewaz po jego badaniu w gabinecie lekarskim , mianowicie : przylozyl sluchawke do brzucha , sprawdzal go ok 15 min , lecz powiedzial ze jezeli stolec jest prawidlowy , wzdec nie mam , nie wymiotuje , mam apetyk , przy dotykaniu nic mnie mnie boli to znaczy ze jestem zdrowa ! .... dostalam tylko i wylacznie badanie na morfologie krwi , ktora wyszla bardzo dobrze , bez zadnych zlych rzeczy dodam tez ze ten bol nie pojawia sie codziennie , on pojawia sie na 2 dni i zanika , powraca dopiero po 2/3 tygodniach, w tym ze te 2 dni nie sa na okrago 24 h na dobe bolami , tak jak mowilam , to takie jakby przycisniecie palca do mojego brzucha na pare sekund i to wszystko. przepraszam za rozpisanie sie , ale mam nadzieje ze ktos mi pomoze z moim problemem , bo juz nie wiem co mam robic .... a jezeli to jakis rak ? to lepiej go wczesniej wykryc .... dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez konkretnych badań nie można udzielić jakichkolwiek odpowiedzi. Możliwe, że dolegliwości mają podłoże neuralgiczne czyli spowodowane są samoistnym podrażnieniem nerwów. Jednak trzeba by wykonać też jakąś diagnostykę w tym względzie np. chociażby USG jamy brzusznej czy też RTG odcinka piersiowego lub/i lędźwiowego kręgosłupa. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Objawy raczej nie sugerują choroby nowotworowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×