Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie przy ruchu nogi, brak diagnozy mimo badań


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Mam 26 lat. Moje problemy zaczęły się w trakcie podchodzenie po ostro nachylonym stoku z dużym obciążeniem. Nagle zaczęło mnie coś boleć w prawej pachwinie przy każdym kroku. Nie potknęłam się, nie stanęłam krzywo. Ból ten towarzyszy od ponad dwóch tygodni. Występuje już przy lekkim podniesieniu nogi (jak przy zwykłym chodzie). Wzrasta w miarę podnoszenia nogi do poziomu kolana ale powyżej już nie, nie boli bardziej przy przywodzeniu kolan do tułowia. Wzrasta w miarę ruchu, po długim odpoczynku nie jest odczuwalne na początku chodu. Nie ma bolesności uciskowej brzucha ani pachwiny.Ortopeda stwierdził,że może to być zapalenie stawu biodrowo-krzyżowego choć nie stwierdził bolesności uciskowej (a raczej uderzeniowej) stawu i nie boli przy ruchach nogi do tyłu. Byłam leczona zastrzykiem sterydowym w staw i lekiem przeciwzapalnym niesterydowym. Nasilenie bólu nie zmniejszyło się ani trochę. Oszczędzałam się. Dwukrotne usg nie wykazało jakikolwiek zmian w stawie biodr.-krzyż. ani w biodrowym. Usg nie wykazało też zmian w narządach wewnętrznych i powiększonych węzłów chłonnych. Było podejrzenie przepukliny ale USG nie wykazało. Stwierdzono,że mam wyjątkowo nisko położone jelita i stąd obraz jak przy przepuklinie ale przy wdechu nie ma zmiany ich położenia. Czy jest możliwe,że wczesna przepuklina nie jest jednoznacznie widoczna na USG? Nie wyczuwam palpitacyjnie żadnych anomalii. Mój ojciec w wieku 40 lat miał przepuklinę pachwinową. Bardzo proszę o odpowiedź, Aleksandra Przy okazji przeziębienia okazało się,że przy próbach stłumienia kichnięcia odczuwam bardzo silny rwący ból w pachwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem zdiagnozowania przepukliny jest zwykłe badanie ręką przez doświadczonego chirurga. Czasami można rozpoznać tzw. szeroki kanał pachwinowy (początek przepukliny) dający podobne dolegliwości. Radzę więc udać się w tej sprawie do specjalisty chirurga ogólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×