Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwna struktura na powrózku nasiennym


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata i niedawno odkryłem na prawym jądrze niewielka grudkę (kulko podobną) o średnicy około 2 mmm umiejscowiona jest ona z boku jądra prawdopodobnie w tej samej strukturze co kanaliki wyprowadzające jądra czy też wprowadzające, znajduje się ona w takiej jakby błonie która nie przylega bezpośrednio do samego jądra , można ja odciągać od jądra. Jest lekko twarda choć przy lekkim ściskaniu ugina się (wykazuje jakaś elastyczność). Wydaje mi się że mam to od bardzo dawna (jakieś 2 lata ) tylko nie zwracałem na to większej uwagi. Teraz z powodu kampanii przeciwko rakowi jąder zainteresowałem się nimi i odkryłem ta nieprawidłowość na lewym jadrze podobnej struktury nie mogę znaleźć. Dodam że nie odczuwam ból jąder ani moszny. Jeśli to jest żylak to czy mogą mieć kształt takiej struktury jaką opisałem? jeśli torbiel to czy będzie się powiększała czy też może nie? z góry dziękuje z odpowiedź p.s: za każde zdanie wnoszące coś do tematu będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno bez badania określić. Jeśli zmiana jest w zakresie powrózka nasiennego może być żylakiem. Jeśli poza powrózkiem może to naturalny przyczepek jądra (taka odmiana anatomiczna), torbiel, włókniak. Trudno określić bez badania. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×