Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość DanutaK

Ból w prawym podżebrzu po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DanutaK
Jestem 5 dni po usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopii. Odczuwam cały czas ból po prawej stronie pod żebrami, ściślej w okolicy pasa. Jest to ból dosyć ostry, nasilający się zwłaszcza przy głębszym oddechu, kłujący. Podczas usg wykryto też u mnie tętniaka na wątrobie (ok.2cm). Nie wiem, czy mogę brać leki przeciwbólowe, ponieważ obawiam się o swoją wątrobę. Dietę, którą mi zalecono również stosuję, a mimo to odczuwam *ciężar* na żołądku. Bardzo proszę o wyjaśnienie, czy coś jest tu niepokojącego, czy to są objawy normalne. Bardzo się niepokoję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Ból jaki Pani opisuje może być związany ze stosowaniem gazu w czasie cholecystektomii metodą laparoskopową. Gaz (zazwyczaj dwutlenek węgla) podawany jest w dużej ilości, pod ciśnieniem do wnętrza jamy brzusznej, aby umożliwić swobodne manipulowanie chirurgiczne. Duże ciśnienie gazu w jamie brzusznej drażni nerwy przebiegające w bliskim sąsiedztwie (najczęściej nerw przeponowy) co doprowadza do silnych dolegliwości bólowych często typu kłującego i to właśnie przy głębokim oddychaniu. Takie dolegliwości powinny po około 1-2 tygodniach samoistnie ustąpić. Można zażywać środki przeciwbólowe, aby te dolegliwości złagodzić. Zmiana na wątrobie typu naczyniaka o śr. 2 cm jest nieistotna klinicznie i nie wpływa na funkcjonowanie wątroby dlatego można swobodnie zażywać (oczywiście z rozsądkiem) środki farmaceutyczne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość velma
jestem trzecią dobę po zabiegu laparoskopowego usunięcia woreczka. Mam dwa pytania: męczy mnie ciągle suchy uporczywy kaszel (co przy posiadaniu szwów nie jest przyjemne). Czy to możliwe, że to przez podrażnienie gardła sprzętem do intubacji? Pytanie numer dwa: na brzuchu nadal pozostała wyraźna, nieregularna fałda. Czy to opuchlizna? resztki gazu użytego przy operacji* Kiedy zniknie? Czy w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ZUZA
panie doktorze . jestem po laparoskopii już 4-rok . nękały mnie potworne !!!! bóle , które ustępowały po iniekcji . ból rozsadzał mi klatkę piersiową i utrudniał oddech . moje przerażenie sięgało zenitu . ból zaczynający się pod mostkiem , wysoko przy żołądku i jak fala pogazowa rozprzestrzeniał się , jak przy zawale . takie ataki łapały mnie 2-3 lata !!!! po zabiegu . robiłam usg , lekarz twierdził , że jest ok. , a ja cierpiałam katusze !!! . ponadto wychodziły mi , jak po chemii !!! włosy . pytałam lekarzy , mówiłam ,że kojarzę to z laparoskopią -- nikt mnie nie słuchał . to lekceważenie i brak odpowiedniej porady , lub chociażby zainteresowania , jak można mi pomóc - wprawiły mnie w osłupienie ! i bezradność . a ataki były częste i w najmniej spodziewanym momencie (dieta odpowiednia ) . po czasie wiem , ze cierpiałam z niefachowości lekarza , który mnie operował -- po prostu !!!!-- nie usunął całkowicie i solidnie z mojego brzucha dwutlenku węgla . chciałabym , aby taki doktorek sam doświadczył tego , co przez swoje nieróbstwo - doświadcza cierpiący człowiek . chcę , by tak go bolało , jak mnie !!!! . przestrzegam wszystkich przed fuszerami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agatka
Panie Doktorze, po laparoskopii jestem 8 mc przeczytałam wypowiedź Zuzy, mam te same objawy czyli straszny ból idący od od przepony w górę do gardła, z odczuciem gorąca (pieczenia), przy tym przyspiesza mi serce do 220 uderzeń cały czas po zjedzeniu czegokolwiek straszny ucisk za mostkiem - takie ataki przychodzą w różnych sytuacjach.... wypadają mi włosy - co to może być ... jakie badania winnam zrobić ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karolina
no i co z tym dwutlenkiem wegla. moja mama tez jest po laparoskopowym zabiegu usuniecia woreczka zolciowego. ma straszne bole, nikt nie wie co jest ?? jak to leczyc ? co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga 78
do Zuzy i Agatki , dziewczyny ja miałam usuniety pecherzyk 24 marca i tez wypadaja mi strasznie wlosy :( pobolewa mnie z prawej strony pod żebrami ale nie tak strasznie, za okolo 3 tyg jade do chirurga na wizyte i wypytam go co jest grane z tymi bólami, a włosy nam wychodzą od narkozy , niestety poczytajcie w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.