Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość zosia

Udar mózgu spowodowany zakrzepicą żylną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zosia
Witam,w grudniu miałam udar mózgu spowodowany zakrzepicą żylną,brałam zastrzyki na rozżedzenie krwi,ale niestety mój lekarz nie jest w stanie powiedziec mi czy zastrzyki te mam brac do końca życia.Dodam że powodem zakrzepicy jest zmutowany gen.Może ktos mógłby polecić mi dobrego lekarza z Warszawy który specjalizuje sie w leczeniu zakrzepicy .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zakrzepicę leczy się heparynami drobnocząsteczkowymi (zastrzyki podskórne), ale do określonego czasu (maksimum 6-9 miesięcy). Potem trzeba przyjmować leki obniżające krzepliwość krwi typu acenokumarolu. Nie znam niestety chirurgów naczyniowych z Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zosia
Na czym polega leczenie acenokumarolem?Lekarz mówił mi coś o tabletkach przy których trzeba często robi sie badanie krwi i że jest to ryzykowna terapia.Czy są jakies inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waldek
Cierpię na zakrzepicę krezki jelita cienkiego. Jestem po 3 operacjach. Niestety - chyba nie ma innej nieinwazyjnej metody. Leczenie acenokumarolem nie wymaga badań częstszych, niż 1 raz na miesiąc - oczywiście, po ustaleniu tzw terapeutycznej dawki leku. Wszystko objaśni Ci lekarz, powinien dokładnie opisać wskaźniki i zasady leczenia. Ryzykowna jest ta terapia z powodu możliwości wystąpienia krwotoku z jednej strony, a skłonności do zakrzepów z drugiej. To *ryzyko* minimalizuje się jednak wtedy, gdy leki przyjmowane są zgodnie z zaleceniami lekarza i bardzo systematycznie. Celem tej terapii jest zresorbowanie zakrzepów, czyli ich *rozpuszczenie*. To nieprecyzyjny termin, ale resztę wyjaśni Tobie lekarz. W Warszawie polecam szpital Bródnowski i Chirurgię naczyń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.