Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po zszyciu jelita cienkiego oraz płukaniu jamy otrzewnej


Gość Ina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na skutek wypadku komunikacyjnego zostałam poddana operacji - zszycia jelita cienkiego oraz płukania jamy otrzewnej. Po miesiącu pojawiły się silne bóle brzucha (również wymioty oraz zaparcia). Ponownie trafiłam na oddział chirurgii, gdzie przeszłam operacje uwolnienia zrostów jelitowych ( zdiagnozowano niedrożność jelit, ale również w tym samym czasie wykryto torbiele na lewym jajniku, lekarz zalecił przyjmowanie orgametril). Od operacji minęły dwa miesiące, ale cały czas pojawia się ból brzucha, czasem silniejszy niż przed drugą operacją jelita.Z wypróżnianiem jednak nie ma żadnych problemów. Oprócz bólu brzucha często pojawią się zawroty głowy. Czy jest możliwe, iż ból jest spowodowany pojawieniem się torbieli skoro ból jest *kolkowy* oraz boli mnie nadbrzusze? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból może buc spowodowany niestety powstaniem nowych zrostów co po dwóch operacjach jest nieuniknione. Wkroczenie ponowne w jamę brzuszną spowoduje tylko powstanie nowych zrostów. Jedynie doraźne leki regulujące perystaltykę jelit mogą przynieść ulgę w tych dolegliwościach (np. środki rozkurczowe). Jeśli ból rzeczywiście występuje tylko w nadbrzuszu trzeba by tez wykluczyć patologię w zakresie żołądka i lub dwunastnicy (np, zastanowić się nad wykonaniem gastroskopii). O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×