Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmniejszająca się tarczyca


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 miesiecy nie mam okresu/48 lat/ Ginekolog zlecił badania:m.inn.tsh otóz wyniki są nastepujace: TSH 6,32 uIU/ml FT4: 0,73 ng/dl FT3: 2,01 pg/ml przy badaniu usg tarczycy lekarz stwierdził że zmniejsza mi się tarczyca.Jej wymiary to:- płat prawy:3.3 x1,1 x1,6 -lewy:3,5x1x1,4 wizyta u endokrynologa dopiero za 4 tygodnie....będę wdzieczna za interpretację wyników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałam...Jestem na dobre przerazona!!!! Rozumiem ze to choroba autoimmunologiczna....i organizm zżera mi własną tarczycę!!!!! Ciekawe co na to endokrynolog mi powie...ale...kiedy ja się do niego dostane?? !!!!! Pewnie właczy mi hormony po których przytyję jak balon. Jeszcze zastanawiam sie nad jednym....w ciagu ostatniego roku b. duzo schudłam-ok 28 kg /wywazona dieta bezsolna plus treningi/. Czy to mogło wywołac te zaburzenia???...czy tez to proces który trwa od dawna???....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za szybkie odpowiedzi. Jeżeli mozna ...jeszcze jedno pytanie.... Razem z badaniami TSH ginekolog zlecił badanie FSH.Wynik: 51,80 wskazujacy na to,że już jestem po menopauzie /brak okresu od kilku miesięcy/. Czy ta z kolei kwestia jest tez związana z tarczycą??? Czy przyjmowanie hormonów zw z niedoczynnością...spowoduje przywrócenie mięsiaczkowania????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po wizycie u endokrynologa.Wstepne rozpoznanie : choroba Basedowa...jednak na razie nie zastosowal zadnego leczenia, mam zrobic sobie jeszcze przeciwciała...chyba zaczynają się powazne schody...:(Zastanawiam się czy do ginekologa iśc już teraz czy poczekac na wyniki tych przeciwciał...boję się że i jeden i drugi przypisze mi hormony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×