Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fosfataza alkaliczna a niedrożność przewodów żółciowych i osłabienie organizmu


Gość Henryk33 Chorzów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Henryk33 Chorzów

Czy wynik fosfotazy alkalicznej na poziomie 305 sugeruje dużą niedrożność przewodów żółciowych, oraz może być przyczyną znacznego osłabienia organizmu? Wykluczam tutaj inne tło np.osteoporozę. Wszelkie badania z krwi mieszczą się w normie jedyne co stwierdzono na USG to pęcherzyk echoujemny, zawiera struktury echododatnie ze śladowym ciemniem wyhamowania usg. Pozostałe narządy ok, o jednorodnej amplitudzie echa, niepowiększone, aorta niepowiększona, nerki bez złogów i zastoju moczu. OB-7. Objawy u mnie to ciągłe zmęczenie, słabość mięśni i wszystko co pasuje do cukrzycy lub boreliozy (te również zostały wykluczone). Wykonałem również rektoskopię oraz całkowitą kolonoskopię - śluzówka jelita bez zmian, Potas, sód, chlorki - w normie, brak anemii. Złe samopoczucie od 3 miesięcy..lat 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poziom FA jest podwyższony, ale w USG brak cech zastoju żółci (poszerzenia dróg żółciowych) to raczej taki poziom FA nie sugeruje problemu związanego z drogami żółciowymi. Najlepiej wykonać ponowne kontrolne badanie FA i oprócz tego bilirubiny całkowitej i pośredniej, GGTP, ASPAT, ALAT po 24 godzinnej diecie bezmięsnej, lekkostrawnej, bez używek i leków, 6 godzin przed badaniem na czczo. Jeśli nadal tylko fosfataza alkaliczna będzie podwyższona do rozważenia: * choroby wątroby * nowotwory kości * choroby nerek * pierwotna i wtórna nadczynność przytarczyc * zespół Cuschinga * choroba Pageta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Panie Doktorze zleciłem sobie dodatkowe badania gdyż ciągle czuję się osłabiony, mam wrażenie że jem a niewiele z tego przetwarza się na energię i siłę. Nogi drżą,szybko się męczę i często jestem senny i nadwrażliwy na światło. Neurolog nie dopatrzył się niczego, Ekg w porządku, badania też. Nie dawało mi spokoju co jest w tym woreczku i zrobiłem ponowne USG w szpitalu. Opis: wątroba jednorodna niepowiększona o wym 12cm,trzustka,śledziona,obie nerki, aorta brzuszna prawidłowe. Pęcherzyk żółciowy zawiera kilka nieuwapnionych cieni wielk.3-5mm. Cholesteroloza?Polipki?drobne złogi? Zalecenia: rozważyć ursofalk 3x1 tabl., Kontrola USG po miesiącu ew. konsultacja chirurga przew.pokarmowegopo wykonaniu cholangio MR... Do tego ponownie FA - spadła z 300 na 250 (65-300)bilirubina 0,84 (0,20-1,20), GGTP 27(11-50), ASPAT 17, ALAT 19, Bilirubina pośr.0,5.. Krzywa cukrowa 87 / 140 / 100. CRP 6,5...Cholesterol 209. Wszystko zaczęło się od biegunek jesienią (jajko na twardo,herbatniki w czekoladzie,skrzydełka w panierce), później bardzo dużego osłabienia i spadku wagi z 80 na 75 (od tego czasu nie jem tłusto, frytek, pizzy - nie piję też kawy)..Na dzień dzisiejszy mam 76kg. MOJE PYTANIA: od paru dni biorę Ursofalk 3x1 ale prawie codziennie mam luźny stolec rano zaraz po śniadaniu (bóle brzucha) a po wypróżnieniu wrażenie że bylo to b.kwaśne (szczypie Odbyt konieczne podmycie) - czy te dawki są zbyt mocne dla mnie? Czy te wszystkie okoliczności mogą wpływać na mój organizm i aż tak mnie osłabiać? 2 miesiące brałem też połówkę xanaxu wieczorem..niedawno odstawiłem bo nie podejrzewam u siebie tła nerwowego dolegliwości. Jedyne czego pozbyłem się podczas półrocznego leczenia to wzdęć- ustało po zastosowaniu leków na Helikobakter (był pozytywny). Czy przyczyną mojego osłabienia mogą być jakieś wrzody itp? Nie mam żadnych bóli podczas ani po jedzeniu..ale też nigdy nie robiłem gastroskopii..Gdzie szukać dalej bo utrudnia mi to wszystko pracę zawodową (kierowca)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te dawki są zbyt mocne dla mnie? - to efekt stosowania Ursofalku, proszę spróbować obniżyć dawkę (np. 2x1) Czy te wszystkie okoliczności mogą wpływać na mój organizm i aż tak mnie osłabiać? - wątpię, że ma to wpływ na osłabienie organizmu Czy przyczyną mojego osłabienia mogą być jakieś wrzody itp? - wątpię, nie ma Pan takich objawów wskazujących na chorobe wrzodową - raczej uważam, że może taki stan mieć podłoże psychogenne, ale nie nerwicowe lecz depresyjne (trzeba stosować inne leki psychotropowe, a nie uspokajające), można w tej sprawie skonsultować się w poradni zdrowia psychicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Obniżyłem dawkę ursofalku od tygodnia 2x1 ale biegunki się powtarzają..rano śniadanie i po pół godzinie wypróżnienie znów z uczuciem wydalania samego kwasu, później głód ale zjedzenie znów powoduje *rewolucję*.. Nawiązując do helikobaktera i tego osłabienia czy nie mogę mieć jakiegoś zapalenia żołądka (nadkwaśnośći) lub zapal. dwunastnicy że na stosowanie ursofalku aż tak reaguje..jelito grube zbadane więc szukam przyczyny od góry...Czy helikobakter nie mógł spowodować jakichś zrostów odźwiernika żołądka itp.. albo to wina tego kwasu ursodeksycholowego? Nie ukrywam że jestem skłonny wykonać gastroskopię aby to wykluczyć ale terminy dalekie. Ogólnie nieraz mam samopoczucie że zrobienie np.50 pompek w serii nie jest problemem i dzień mija normalnie a innego dnia ręce trzęsą się po samym podparciu, nogi uginają jak po wielkim wysiłku..występuje senność,zmęczenie..Nagle jakby jakaś dystrofia która przemija po połowie dnia.. Nie ma to związku z żadnym stresem, porą dnia, miejscem, czynnością. Pewnie pomyśli Pan że jestem hipochondrykiem ale do tej pory byłem zdrów jak ryba a z tym problemem walczę od pół roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×