Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy przed operacją hemoroidów robi się lewatywę?


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyznaczony termin operacji hemoroidów (III stopień). Jestem przygotowana na najgorsze, liczę się z wielkim bólem po zabiegu. Stresująca i krępująca sytuacja.. a czy do tego wszystkiego dojdzie lewatywa przed operacją? O tym lekarz mi nie mówił, a ja nie pomyślałam, by zapytać... Tak więc- czy lewatywa będzie konieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie kazano robić lewatywy.Dzień przed zabiegiem piłam fortrans- 1,5 l w obiad i drugie1,5 l wieczorem. Jest to proszek, który trzeba rozpuścić w chłodnej wodzie, kosztuje ok. 50 zł.Dzień przed zabiegiem nic nie jadłam, chociaż mozna było coś płynnego.Wieczorem i rano przed zabiegiem przyjęłam po 2 tabl. paracetamolu i 1 ketonalu. Po zabiegu wieczorem mogłam się napić, a przez następne 2 dni lekkostrawna dieta.Na 3dzień po zabiegu piłam parafinę w płynie/ do kupienia w aptece/, żeby łatwiej się można było wypróżnić.Zyczę odwagi,mnie nie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jestem po operacji.. Lewatywę miałam mieć robioną wieczorem i rano-przed zabiegiem. Zrobiono tylko wieczorem, choć i tak niepotrzebnie, bo moja kilkudniowa dieta dokładnie mnie oczyściła. 3 dni po zabiegu, już w domu, na silnych lekach przeciwbólowych..oczekuję na pierwsze wypróżnienie. Ciepła kąpiel łagodzi ból..na trochę. Jakoś wytrwam. Choć ten *pierwszy raz* chciałabym mieć już za sobą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×