Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość MARTA NIEMIEC

Tętniaki tętnicy śledzionowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MARTA NIEMIEC
Nieprawidłowa zatoka żylna połączenia wrotno - systemowego między lewą żyłą nerkową a okolica spływu krezkowo- sledzionowego szersza (15x21mm przy lewej żyle nerkowej).Węższy natomiast końcowy odcinek zyły nerkowej lewej o wym.-przy aorcie brzusznej do 4 mm i do 22 mm w wymiarze c.-c.Silniej zakontrastowanazatoka żylną uchodzacą do dolnej sciany żyły nerkowej od splotów okołokręgosłupowych po stronie lewej, na wysokości kręgów L2-3.Przepływy w tej zatoce(USG DOPPLER) w kierunku od żyły wrotnej do nerkowej. We wnęce śledziony workowate tętniaki tętnicy sledzionowej (3 większe: do 11x 18, i 2 śladowe). Przedstawiłam Panu wynik splenoportografi.Do tej pory nie znalazłam nikogo kto chciał by się mną zajac jeżdzę od kliniki do kliniki.Lekarze powiedzieli mi że z taką anomalią się nie spotkali , że jestem jak z księżyca.Wyczytałam że tętniaki są bardzo niebezpieczne sa jek bomba zegarowa.Bardzo się boję mam 5 dzieci i córkę niepelnosprawną.Chodzę z tym już 3 lata(wiem o tym).Szukam pomocy i lekarza który chciał by mi pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ale czy ma Pani z tymi anomaliami naczyniowymi związane jakieś dolegliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta niemiec
Trafiłam do lekarz z ropomoczem i z krwiomoczem.Bolą mnie plecy w okolicy lędźwi.Rano okropny ból głowy padlo takie określenie-ze nieoczyszczona krew trafia do żyły głównej i zatruwa mój organizm.Boli mnie często brzuch po lewej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pablo
Pani Marto, jestem w podobnej sytuacji. Lekarze wykryli u mnie anomalię wrodzoną naczyń układu wrotnego wątroby tzw. przetrwałe krążenie płodowe w układzie wrotnym z drożną żyłą pępkową. Napisali mi: * połączenie wrotno systemowe(przetoka). Rowinięte krążenie żylne oboczne we wnęce śledziony, wokół żołądka oraz w dorzeczu żyły krezkowej*. Lekarze w klinice mówią że jest to nietypowe schorzenie z którym wcześniej nie nie spotkali się. To też niestety daje uciążliwe objawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.