Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pępkowa u 2-latki


Gość rgr

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy córka miała ok. 1,5 roku została skierowana do chirurgia z podejrzeniem przepukliny pępkowej. Chirurg zbadał i zalecił kontrolę po ok. 0,5 roku. Nie zalecił żadnych ćwiczeń. Teraz córka ma 2 lata i na kontroli zapisano ją w kolejce do zabiegu (za ok. 8 mies.) - wg chirurga guz nie zmniejsza się. Czy nie za wcześnie na zabieg, może istnieją sposoby na bezoperacyjne wchłonięcie się guzka? O plastrach i leżenie na brzuchu już wiem. A może niepotrzebnie boję się operacji? Dodam jeszcze, że córka śpi i je spokojnie, a pępek ma równo z powierzchnią skóry - nie jest wklęsły ani wypukły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W normalnej pozycji przepuklina może nie być widoczna a ujawniać się w momencie kaszlu czy innych czynności powodujących wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. W takich właśnie sytuacjach może dojść do jej uwięźnięcia. Jeśli do tej pory nie nastąpiła poprawa po stosowaniu plastrów czy leżenia na brzuchu szanse są małe na samoistne zniknięcie przepukliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i odświeżam swój wątek. Córka miała w tym miesiącu przeprowadzony zabieg przepukliny pępkowej, jednak martwi mnie jeden problem. Po zabiegu pępek nie jest wklęsły, ale nadal pozostał wypukły. Czy pępek powinien od razu po zabiegu *wskoczyć* do środka, czy trzeba z tym poczekać? Na konsultacje termin mam dopiero w styczniu. Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×