Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwłóknienia w dolnych partiach płuca lewego


Gość Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo bym prosiła o interpretacje wyniku prześwietlenia klatki piersiowej. Zwłóknienia w dolnych partiach płuca lewego.Poza tym pola płucne bez widocznych zmian ogniskowych.Kąty wolne.Sylwetka serca w normie.Aorta piersiowa wydłużona,blaszki miażdżycowe w łuku.Mama ma 70 lat.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wyjaśnienie opisu rtg płuc kl.p. P-A drobne lewostronne zrosty przeponowo-opłucnowe,zwłóknienia w dolnych partiach płuca lewego.Serce w gra.normy.Łuk aorty wydłużony.Dwa lata temu przeszłam operację usunięcia nerki lewej z powodu raka.Mam 65 lat. Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zrosty oraz zwłóknienia w dolnych partiach płuc oznaczają przebyte w przeszłości zapalenia płuc lub oskrzeli. To właśnie obraz typowy dla takiego stanu. Wydłużenie łuku aorty to taka odmiana anatomiczna tego naczynia krwionośnego. Takie zmiany nie są niepokojące. Brak cech przerzutów w płucach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie opisu rtg płuc mojego męża.Jamy płucne wolne od płynu.Drobne zwłóknienia widoczne jest w polu podobojczykowym prawym.Zagęszczeń miażdżycowych nie widać Serce nieco lewokomorowe.Zwapnienie w ścianie łuku aorty.Pragnę nadmienić że mąż w 1979 r miał i wyleczył grużlicę a w 2007 zoperowanego tętniaka aorty brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o wyjaśnienie odnośnie Rtg klatki piersiowej-opis-Na zdjęciu widoczne zwłóknienia w dolnych polach obu płuc ,jamy opłucnowe wolne,miąższ płucny bez zagęszczeń.Jamy opłucnowe wolne.Serce powiększone z przewagą komory lewej,aorta miażdżycowa,wydłużona,poszerzona,o krętym przebiegu.Cień śródpiersia górnego jest dość szeroki-tylko naczyniowy? Mam 69 lat. Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyjaśnienie opisu RTG data badania 21.03.2012 -Płuca bez świeżych zgęszczeń zapalnych i zmian ogniskowych.Zrosty i zwłóknienia płucno-opłucnowe na szczycie lewej kopuły przepony-najpewniej pozapalne.Jamy opłucnowe wolne.Serce zwykłej wielkości i konfiguracji. W 2006 roku miałam zapalenie oskrzeli z początkiem zapalenia płuc.Lekarz rodzinny stwierdził u mnie astmę oskrzelową według Spirometrii i alergię.Pulmonolog też stwierdził astmę oskrzelową . Laryngolog stwierdził iż mam za wąskie kanaliki i skrzywienie przegrody , dlatego nacieka mi z zatok po prawej ściance gardła .Jestem trzy lata już po zabiegu dalej mam te nacieki.W nocy nie mogę spać bo muszę często odksztuszać co mi nacieka.W tym roku zmiana Pulmonologa ponieważ w naszym ośrodku już nie ma .Obecny Pulmonolog stwierdził według starej spirometrii że żadnej astmy nie mam i zmienił mi leki ,nowej spirometrii nie mógł wykonać ze względu na świeże ściągnięte szwy z powieki.Na alergię nie wypisał mi leków bo nie mam jej stwierdzonej przez Alergologa (wizytę mam na 2 kwietnia a do Pulmonologa na 18 kwietnia) .Na wcześniejszych RTG żadnych zmian nie było - poprzednie 12.10.2010 -płuca i serce bez zmian w obrazie RTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o interpretacje wyników: Pasmowate zwłóknienia pozapalne w polu dolnym płuca prawego. Płytkowe niedodmy w polach dolnych obu płuc, poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Kąty żebrowo-przeponowe wolne. Sylwetka sercowo-naczyniowa RTG bez zmian. Widoczne w zakresie badania struktury kostne bez cech ewidentnej patologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewa-lach1*wp.pl

witam prosze o interpretacje wzniku pasmowate zwloknienie w dolnym polu pluca prawego,ogniskowe zageszczenie w okolicy kata przeponowo,sercowego lewego prosze o odpowiedz dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o interpretacje mojego wyniku badania rtg pluc.Zwloknienia i cechy rozedmy w szczytach pluc.Poza tym pola płucne bez widocznych zmian ogniskowych.Katy przeponowo zebrowe wolne.Sylwetka serca w normie.Skrzywienie esowate kr.piersiowego.Wneki naczyniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitaM mam 27 lat prosze o interpretacje wyników. Pasmowate zacienienie w 1 rzędzie o charakterze vwloknistym w polu środkowym płuca prawego. Po za tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Wnęki płucne nie poszerzone. Katy przeponowo zebrowe wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×