Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nerwiakowłókniak w łydce


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 29 lat, jakiś czas temu często puchnęła mi kostka w lewej nodze, czasem bolała mnie łydka, ale ponieważ jak miałam 1 rok przeprowadzono u mnie operację tej nogi (zapalenie kości spowodowane gronkowcem złocistym), myślałam, że noga jest przesilona i dlatego boli. Miesiąc temu wycięto mi nerwiakowłókniaka z łydki. Dzisiaj dosałam ekspertyzę histopatologiczną, w której jest następujący opis: * Rozpoznanie: Do badania otrzymano materiał w dwóch fragmentach 1. średnicy 8mm, 2. o wym. 21x10x6mm W preparatach widać równoorganiczny guz zbudowany z komórek wrzecionowatych bez atypii oraz włókien kolagenu. Obraz mikroskopowy odpowiada neurofibroma. Zmiana wyłuszczona. * Ortopeda poinformował mnie, że takie zmiany mogą powracać i często towarzyszą im zmiany skórne. Jednak uspokoił mnie, że nie mam się czym martwić. Moje pytania to: - jakie to mogą być zmiany skórne wskazujące, że coś może być nie w porządku? Na co w przyszłości powinnam zwracać uwagę? pod łopatką mam zmianę skórną, wygląda to jak *gęsia skórka*, ale tylko w tym miejscu. Nie wyczuwam żadnego guzka. Dermatolog nie do końca wie co to jest. Mam także mały guzek z boku szczęki, ale kilka lat temu dentysta chirurg po usg stwierdził, że jest to jakaś torbiel, węzeł chłonny albo ślinianka, z którą jeśli nic się nie dzieje, mam nic nie robić, nie usuwać. Ten guzek ogólnie mi nie dokucza, powiększył się tylko sporadycznie kiedy byłam przeziębiona. Od paru lat uważam na to i staram się nie przeziębiać, otulam się ciepło szalikiem, żeby też mnie nie zawiało. - czy te dwa guzy mogą mieć ze sobą coś wspólnego? - czy wycięty nerwiakowłókniak może mieć coś wspólnego z tym iż mając 16 miesięcy miałam operację na tej samej nodze - gronkowiec złocisty i zapalenie kości? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jakie to mogą być zmiany skórne wskazujące, że coś może być nie w porządku? Na co w przyszłości powinnam zwracać uwagę? to zmiany skórne związane z nerwiakowłókniowatością, najlepiej na ich temat poczytać sobie na stronach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Nerwiakow%C5%82%C3%B3kniakowato%C5%9B%C4%87_typu_1 http://pl.wikipedia.org/wiki/Nerwiakow%C5%82%C3%B3kniakowato%C5%9B%C4%87_typu_2 - czy te dwa guzy mogą mieć ze sobą coś wspólnego? raczej to kompletnie niezależne sprawy nie związane z nerwiakowłókniakiem - czy wycięty nerwiakowłókniak może mieć coś wspólnego z tym iż mając 16 miesięcy miałam operację na tej samej nodze - gronkowiec złocisty i zapalenie kości? być może, gdyż czasami nerwiakowłókniaki powstają w okolicach blizn pooperacycjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×