Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przytycie po operacji przepukliny pachwinowej jest rzeczą normalną?


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Od pierwszej minuty po operacji na przepuklinę pachwinową tak bardzo brzuch mój się powiększył iż nie mogę wejsć do żadnych spodni. Z początku myślałem ze to opuchlizna, lecz jest już 2 miesiące po operacji a ja wciąż nie mieszcze się do żadnych spodni! Chciałem zapytać się nie tylko czy to normalne, ale i czy wkrótce to samo zniknie, czy będę musiał włożyć sporo wysiłku by mój brzuch doprowadzić do poprzedniej formy. Podejrzewam że jeszcze nawet nie wolno mi ćwiczyć aż po minięciu 3 miesięcy, lub nawet 6! Ciekawi mnie też dlaczego już w minutę po operacji aż tak bardzo po brzuchu przytyłem? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wyjaśnić przyczynę tak nagłego powiększenia obwodu brzucha zaraz po plastyce przepukliny pachwinowej. Takie sytuacje nie zdarzają się. Może to tylko Pana subiektywne odczucie. Trudno określić bez badania. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni zaistniałą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie trudno określić w piśmie wielkość mego brzucha, lecz aby dokładnie to opisać zaznaczę że po prostu nie dopinam do końca zamka. Zatem nie jest to jakieś olbrzymie przytycie ale mnie niepokoi, a raczej przeszkadza gdyż 100 par spodni będe musiał wyrzucić :-) Może dlatego że całe życie ćwiczyłem i byłem szczupłej sylwetki, zwłaszcza mięsnie brzucha miałem ćwiczone zatem brzuch bardzo szczupły. Ważyłem 69 kg, a teraz 70 kg, zatem wagowo nic strasznego. Może to wina tego że nagle przestałem ćwiczyć.? Operację miałem na dwie przepukliny, ( lewa i prawa ) laparoskopem. Umówię się z lekarzem, lecz na to trzeba czekac okoła miesiąca lub dłużej, zatem bardzo prosze Pana jeszcze o jedną opinię. Dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×