Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny guz na przedramieniu


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa tygodnie temu nagle na przedramieniu mojej ręki pojawił się duży guz wielkości orzecha włoskiego. Był bardzo bolesny a przy dotyku wyczuwałam pod skórą porowatość oraz wystające ostre czubki. Całość pokryta była bardzo rozległym krwiakiem , który następnie powiększył się jeszcze bardziej. . Obecnie zasinienie nieco zmniejszyło się a pod skórą pozostał jeszcze bolesny guzek ale dużo mniejszy . Jednocześnie informuję, że w od ponad dwóch tygodni jestem na Clexsane 1,2 poprzednio na Warfinie. Leki przeciwzakrzepowe stosuję z powodu napadowego migotania przedsionków /incydenty TIA/ .Jestem po zabiegu ablacji . Proszę mi powiedzieć co mogło być przyczyną takiego urazu. Nadmieniam, że uraz nie był spowodowany mechanicznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych może nawet niewielki uraz czy też nawet przeciążenie mięśni wyzwolić drobny krwotok w tkankach miękkich. Warto byłoby jednak sprawdzić czy układ krzepnięcia nie został zachwiany oceniając poziom płytek krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do odpowiedzi na moje zapytanie dot.guza z dużym wylewem na przedramieniu myślę, że nie było to spowodowane urazem tkanek miękkich ponieważ od guza wyraźnie wyczuwałam nabrzmiałą żyłę od guza w kierunku dłoni. Zaznaczam , że uraz pojawił się nagle nie poprzedzony opuchlizną czy zaczerwieniem jak by to miało miejsce w przypadku urazu mechanicznego. Na lekach przeciwzakrzepowych jestem z powodu objawów neurologicznych /TIA - dezorientacja oraz powtarzających się incydentów zaburzenia widzenia w jednym oku/ spowodowanych prawdopodobnie zatorowością sercopochodną. Choruję na napadowe migotanie przedsionków. Czy objawy jakie doznałam na przedramieniu mogą mieć taką samą przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×