Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysepka kostna a bóle w klatce piersiowej


Gość krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od pewnego czasu czyli paru tygodni mam bóle po lewej stronie klatki piersiowej w czesci górnej , ból rozchodzi sie na lewą ręke jednak moge ruszac wszystko robic pracowac. Ból utrzymuje sie cały czas. Od tygodnia odczuwam miejscowy ból na plecach po lewej stronie tak jakby cos uciskało lub w tym miejscu było. Zrobiłem przeswietlenie klatki piersiowej , dostałem odpowiedz : drobne zageszczenie o sredncy 4 mm w rzucie tylniego odcinka żebra 4 po lewej stronie- wysepka kostna lub przypadkowy układ cieni, reszta prawidłowa. Lekarz rodzinny nic nie zauwazył podejzanego w opisie oraz rtg , dał skierowanie do pulmatologa. Jednak ból ręki utrzymuje sie od paru tygodni , niecały miesiąc temu bolało ale zanikło po paru dniach , teraz to trwa dłuzej. Jestem przy tym dosc osłabiony , zle sie czuje , szybciej męcze sie, nie mam siły siedziec do póznych godzin. w ciagu dnia czuje sie nieswojo. Czy to co wyczytałem o wysepce kostnej, że są to zmiany guzowate , nowotworowe mogą byc przyczynami innych dolegliwosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic niepokojącego, możliwe, że to tylko tak nakładające się żebra, zmiana jest bardzo małą i na pewno nie może powodować takich dolegliwości. Trzeba by jeszcze zastanowić się nad RTG odcinka szyjnego kręgosłupa, bo takie dolegliwości mogą być związane z patologią tej części kręgosłupa. O badaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam identyczne objawy jak wyżej opisuje Krzychu tylko u mnie trwa to już co najmniej 2 lat dziś bul towarzyszy mi stale .barki mam stale wciągnięte z bólu lewa ręka nieudziwiga prawie nic bule kręgosłupa tak jak by się po nim przemieszczały ostatnio nawet bul kości ogonowej.na KT klp wyszła na opisie zmiana odpowiadająca wysepce kostnej IV prawego żebra ,.jednorodne ognisko sklerotyczne o wymiarze 16 mm o gładkich zarysach .poza tym układ kostny klatki piersiowej bez ognisk osteolitycznych .nadnercze nie powiększone. ta zmiana jest z prawej strony a mnie boli lewa część ciała .leczę się u pulmonologa biorę leki od duszności a mimo to wciąż brak mi oddechu .czasem bule klatki piersiowej są tak silne że nie mogę się poruszać .czy ktoś może mi powiedzieć do jakiego lekarza mam się udać ostatni objaw jaki mi doszedł .od 2 lat mam stwierdzoną nerwice jelit .od 2 miesięcy nie miewam rozwolnienia które wcześniej było normą .ale zaczęły pojawiać się kilku dniowe bule brzucha i w stolcu duża ilość krwi.jak skręcam ciało do obrotu w lewo stronę patrząc za siebie pod żebrami chwyta mnie straszliwy bul jak by ktoś skręcał mi coś w środku i pod ręką w tym miejscu pojawia się coś twardego jak kamień .czasem ten sam bul tylko skierowany pod tylnie lewe żebra .z jakim lekarzem ja mogę o tym porozmawiać który będzie wstanie mi pomóc co mi jest . bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×