Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zrosty po operacji torbieli ciałka żółtego na jajniku


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 32 lata. Cztery miesiące temu miałam operację wyłuszczania torbieli ciałka żółtego na jajniku. Teraz wszystkie badania mam w porządku - ale... Około miesiąc po operacji pojawiły się u mnie piekące bóle lewego jajnika, które promieniują do pachwiny i czasami do nogi. Bóle te są bardzo słabe ale ciągłe. Od czasu operacji robiłam już 3 razy usg i moja lekarka mówi, że wszystko jest ok. Wynik OB też jest niski. Zrobiłam prywatnie markery C125 i wynik jest malutki bo 5. Moje pytanie dotyczy zrostów. Czy możliwe jest by po tej operacji powstały u mnie zrosty i dawały takie objawy? i czy można je wykryć w trakcie usg? Planuję dziecko i te bóle trochę mnie niepokoją - czy mogą zagrozić ciąży? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest by po tej operacji powstały u mnie zrosty i dawały takie objawy? - zrosty mogą powstać, ale raczej nie dają takich dolegliwości czy można je wykryć w trakcie usg? - praktyczne żadne badanie nie wykryje zrostów czy mogą zagrozić ciąży? - raczej nie - może ból związany jest z patologią w zakresie kręgosłupa (podrażniony korzeń nerwowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malgosia K

Te bole znam ,dokladnie 5 dni temu bylam operowana.Ten piekacy bol spowodowany byl zrostami na prawym jajniku .Meczylam sie 2 lata,zaczelo sie po operacji wyrostka.Podczas zabiegu uszkodzili mi jajnik.Przez 2 lata chodzilam po lekarzach i nikt nie umial mi pomoc,az zdecydowalam z Moja ginekolog ze poddam sie laporoskopi,i to byl strzal w 10.Zrosty .Zycze Ci powodzenia i powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×