Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropa w szczęce, ból i powiększone węzły chłonne


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem zaczął się od rany z ropą która powstała w szczęce kolo ósemki która już wyszła cała* pierwszy stomatolog stwierdził iż jest to powód rosnącej jeszcze ósemki, (ból był straszny, promieniował do migdałów, węzłów chłonnych szyjnych) przepisał mi antybiotyki. Ropa zniknęła itd.... ale po przestaniu brania antybiotyków ból powrócił... . Kolejny stomatolog po usłyszeniu historii stwierdził że to powód siódemki która jest zbyt ostra i zrobiła mi ranę która się zakaziła (znów antybiotyki). Trafiłam do kolejnego stomatologa : po zrobieniu zdjęcia panoramicznego i dwóch małych zdjęć okolic górnych ósemek diagnoza była taka że dwie dolne ósemki do usunięcia (stąd niby mój ból szczęki) a pod górną siódemką w kanale jest ropa i nadaje się to do leczenia kanałowego. Między wizytami przy dość intensywnym ziewaniu żuchwa mi *wyskoczyła, trafiłam na ostry dyżur w Katowicach na chirurgię szczękową gdzie mi to nastawiali (obustronne zwichnięcie żuchwy, dodatkowo muszę wspomnieć że mam bruksizm), 7 dni nosiłam taki bandaż Kolejna wizyta ( u chirurga szczękowego, który nie mógł mi zajrzeć do buzi ze względu na okres 7-dniowego nie otwierania szeroko buzi ze względu na te wypadniecie żuchwy ) : jedna dolna ósemka do usunięcia.... a na zdjęciach nie widać nic niepokojącego ( mam na myśli siódemkę). Wczoraj rano za uchem powiększył mi się ogromnie węzeł chłonny ( tak przypuszczam).... boli mnie okropnie.... promieniuje mi do połowy twarzy, szyji, żuchwy, para razy popłakałam się z bólu. jest to duże, twarde i bardzo bolesne nawet jak nie dotykam. Jutro i idę do lekarz POZ po poradę do jakiego specjalisty mam iść , co mam zrobić..... meczę się już z dwa miesiące nie wiem co mam juz robić, psychicznie i fizycznie padam, tym bardziej jak każdy lekarz mówi mi co innego.... błagam niech mi ktoś pomoże bo już sobie naprawdę nie radze z tym wszystkim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najlepiej w tej sprawie udać się ponownie do chirurga szczękowego, który powinien zająć się całokształtem leczenia. W chwili obecnej pewnie znowu doszło do zapalenia ropowiczego z odczynem węzłowych. Zapewne znowu będzie konieczna antybiotykoterapia. Po wyliczenie stanu zapalnego usunięcie odpowiedniego zęba lub zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Doktorze. Mieszkam w Anglii jak to nasi fantastyczni fachowcy strwiedzili że nic mi nie jest u przepisami paracetamol . Mam pod szczeka na zewnątrz po prawej stronie guzka jest bardzo mieli czasami leci mi z tego ropa a co najgorsze jest to sine i jest w okolicy węzłów chłonnych co to może być ? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×