Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia po operacji szczeliny odbytu


Gość ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dobę po operacji szczeliny. Miałem wyciętą szczelinę i przecięty zwieracz (excissio fissuae). Robię zgodnie z zaleceniami stosuję opatrunki z gazików, biorę metronidazol w czopkach, smaruję odbyt betadyną. Krew mi nie leci, natomiast gaziki nasączają się powoli zielonym/brązowym płynem, jakby wysączało mi się coś z jelit. Co chwilę mam jakby uczucie parcia i zabarwiam ten gazik. Parę razy wypróżniałem się tą zielono-brązową wodą. Lekarka mówiła przed operacją, że na początku nie będę czuł tej okolicy i będzie puszczanie gazów itd. Tylko ile to będzie trwało i skąd gwarancja że się poprawi? Martwię się, że tą operacją zrobiłem sobie krzywdę. Proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Wyraźnie się poprawiło. Już prawie nie popuszczam. Swędzi mnie i boli tyłek. I mam stan podgorączkowy (37,4 st. C) Dodam, że biorę metronidazol 500mg. W ulotce przeczytałem, że to jest dawka dla dzieci. Czy mam zmienić dawkowanie na 1g, gdy już wziąłem 4 dawki po 500mg od czasu operacji? Bo moja chirurg nie napisała, jakie to mają być czopki, a takie 500 mg miałem w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się: 500mg. Teraz po 2 wypróżnieniach czuję jakby gulkę w odbycie, uczucie pełności w majtkach, ale jest czysto (nie widać kału na gazikach). Czy to wraca mi czucie w tej okolicy czy to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powoli wszystko wraca do normy. Proszę się uzbroić w cierpliwość, to bardzo wczesny okres pooperacyjny, powoli rana zagoi się. Proszę spełniać zalecenia lekarskie i zgłaszać się systematycznie na kontrole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×