Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zatoka śluzowa kości ogonowej


Gość MONIKA

Rekomendowane odpowiedzi

moja 1,5 roczna córeczka ma z tylu pleców małe wglebienie w miejscu kości ogonowej lekarz chirurg dzieciecy stwierdził, że jest to zatoka(torbiel)śluzasta i że trzeba to operowac jak najszybciej bo im mniejsze jest dziecko tym lepiej ponieważ rana szybciej sie goi owe miejsce jest jednak w nienaruszonym stanie nic z tego nie cieknie ale lekarz powiedział, że prędzej czy pożniej to trzeba bedzie operowac mam wiec pytanie czy operacja w takiej sytuacji jest konieczna?a jesli tak to czy znieczulenie w kregosłup jest konieczne i jak je wykonaja u takiego małego dziecka ponieważ lekarz twierdz rownież że może zajsć potrzeba wyciecia kawałka kości ogonowej.ja bardzo sie boje nie wiem co mam zrobić jestem w kropce i trudno mi podjąc dobrą decyzję.prosze wiec o jak najszybszą odpowiedż i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę podporządkować się decyzji chirurga dziecięcego. Im wcześniej to się zrobi, gdy jeszcze nie występują powikłania ze strony zatoki tym lepiej dla dziecka i dla procesu gojenia się. Powikłania zatoki jeśli nie zostanie ona zoperowane są nieuniknione. Proszę się nie obawiać anestezjolog na pewno bez problemu wykonana znieczulenie podpajęczynówkowe nawet u tak małego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×