Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgięcie w stawie kolanowym niemożliwe


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem 4,5 miesiąca po operacji stawu kolanowego - było boczne przyparcie rzepki, i nie mogę zgiąć kolana powyżej 40 stopni. Sprawia mi olbrzymi ból i trudność każdy ruch w kolanie. Co to może być? Czy to możliwe że po zabiegach powstają zrosty? Jeżeli tak, to jak się je usuwa (jeśli wogóle można je likwidowac). Lekarz prowadzący (wiemy jakie jest leczenie na NFZ) nie potrafi określić konkretnie dlaczego tak się dzieje, może Wy mi podpowiecie coś pomyślniejszego. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale właśnie po takiej operacji mogą powstawać zrosty, które właśnie mogą wywoływać takie problemy. Raczej niestety usuwanie takich zmian zrostowych może tylko spowodować powstanie nowych. Taki jest niestety kolej rzeczy. Jedynie szansa na zwiększenie ruchomości stawu jest w rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rehabilitacji, to nie jestem pewien czy to jest wyjście, bo ja nieustannie od prawie 4 miesięcy korzystam z rehabilitacji i niestety zakres ruchu w kolanie pomniejsza się a nie zwiększa. Czyli pozostaje usunięcie zrostów operacyjnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gorzowianka

Witam,jestem rok po artroskopii kolana,w rozpoznaniu mialam napisane boczne przyparcie rzepki z uwolnieniem troczka bocznego i resekcja przerosnietego faldu przysrodkowego. I mam taki problem,przez jakis czas mialam spokoj z kolanem,teraz na nowo kolano mnie boli , czy to jest normalne,aby po tak dlugim czasie bolalo kolano-po stronie zewnetrznej,gdzie byly przecinane troczki boczne. ( lekarz tak ja u gory pan napisal na NFZ nic nie powiedzą tylko zbywaja pacjenta) Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za kazda na ten temat informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×