Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

MR po kompresyjnym złamaniu kręgosłupa


Gość tera

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu 2008 miałam kompresyjne złamanie kręgosłupa . Nie miałam żadnej operacji, systematycznie byłam rehabilitowana. Obecnie w celach kontrolnych zrobiłam MR kręgosłupa i kanału kręgowego odcinka lędźwiowo-krzyżowego bez kontrastu.Opis: dehydratacja krążków międzykreg. od L2 do S1. Obniżenie wysokości trzonu Th12 z nierównym zarysem blaszki granicznej górnej- stan po złamaniu.Pogłębiona kyfoza piersiowa. Obustronne zwężenie otworów międzykręgowych na poziomach od L3 do S1. Bulging krążków międzykręg. od L1 do S1, które wpuklają się max. na 2,8 mm w stronę kanału kręg. oraz otworów międzykreg., zwłaszcza po stronie lewej, gdzie uciskają odpowiednie struktury nerwowe.Wymiar strzałkowy kanału kreg. na poszczególnych poziomach wynosi:L2-L3-11,2mm(stenoza względna),L3-L4-10,5mm(stenoza względna),L4-L5-14,5mm.Sygnał z rdzenia kregowego w badanym odcinku kręgosłupa prawidłowy. Będę czekać 2 miesiące na wizytę u neurologa. prosze o popciechę czy grozi mi operacja.Jesli się oszczędzam to nie mam większych bólów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dolegliwości nie są nasilone to raczej takie zmiany w kręgosłupie nie wymagają leczenia operacyjnego. Radziłbym oprócz konsultacji neurologicznej wykonać konsultację neurochirurgiczną. Wskazana byłaby nadal rehabilitacja. O tym jednak musi zadecydować neurolog po wizycie kontrolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×