Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina krążka międzykręgowego


Gość parker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich lędźwiowców! Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic znaczenie opisu rezonansu magnetycznego? * W badaniu MR kręgosłupa stwierdza się częściową dehydratację krążków międzykręgowych na poziomie Th10-S1. Na poziomie L5-S1 stwierdza się nawrotową lewoboczną przepuklinę krążka międzykręgowego ze wstępującym sekwestrem w lewym zachyłku bocznym. Wymiary sekwestru: H=25mm, T=15mm, AP=10mm. Krytyczna stenoza światła kanału kręgowego. Ponadto nie stwierdza się obecności p.j.m. cech stenozy światła kanału kręgowego ani otworów bocznych. Widoczny rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Liczne guzki Schmorla.* 5 lat temu przechodziłem już operację usunięcia dysku, mój neurolog stwierdził że kolejna operacja jest nieunikniona. Chciałbym się dowiedziec co na ten temat myślicie. Proszę o rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Dehydratacja oznacza zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego. Krążek międzykręgowy zbudowany jest z jądra miażdżystego i otaczjącego go pierścienia włóknistego. Jądro miażdżyste zawiera duże ilości wody, stąd dehydratacja, czyli odwodnienie, u Pana od Th10 do S1. W odcinku L5-S1 doszło do przesunięcia zwyrodniałego krążka do światła kanału kręgowego i ucisku na przebiegające tam nerwy. Stąd ma Pan objawy. Leczenie operacyjne jest leczeniem przyczynowym, rahabilitacja nie przysniesie w tym wypadku rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne rady. Obecnie biorę serię zastrzyków, elektosymulację na opadającą stopę oraz masaż (terapia manualna). W tej chwili boli mnie lekko łydka oraz odczuwam mrowienie. Tak jak każdy mam obawy przed operacją tym bardziej że już jedną miałem i po pięciu latach nastąpił nawrót, dlatego chwytam się wszelkich sposobów aby odwlec zabieg możliwie najdłużej. Czy ktoś może mi doradzic czy stosowac te wszystkie zabiegi, czy jednak poddac sie operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×