Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śluz i taśmowate stolce


Gość Igor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat i niepokoję się o swoje jelita. Miesiąc temu zdarzało mi się oddać parę cieńszych stolców i przeraziłem się że to może być coś złego. Zrobiłem test apteczny na krew utajoną i wyszło że wszystko w porządku, od tego czasu przestałem się denerwować i wszystko wróciło do normy jednak moje stolce były trochę żółte jak wcześniej. Parę dni temu miałem takie dwa dni kiedy znowu oddawałem stolce raczej taśmowate o rzadszej konsystencji. Czy można wykluczyć raka, czy w taki wypadku stolce ołówkowate pojawiałyby się bez przerwy? Czy to może być zespół jelita drażliwego? Odżywiam sie niezbyt regularnie śniadanie koło godziny 10 obiad 17 później jadam kolacje koło 11 nawet, nie mam gorączki, nie trace na wadze czuję się wypoczęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

W Pana wieku rak jelita grubego to naprawdę rządkośc. Prosze sie nie martwic. Nowotwór Panu raczej nie grozi, przynajmniej nie w tym wieku. Pana objawy wskazują raczej na Zespol jelita Drazliwego. Dla pewności może Pan wykonac podstawowe badania krwi - morfologia, ob, crp, aspat, alat. Jesli wyjdą w normie to bedzie oznaczało IBS. Najlepiej jak uda się Pan z tym do lekarza rodzinnego. On Pana poprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×