Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gazy i zaparcia a kamica żółciowa


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zacznę od tego, że jakieś pół roku temu wykryto u mnie kamicę żółciową (liczne małe złogi). Zdziwiło mnie to bardzo, gdyż mam dopiero 15 lat. Lekarz stwierdził, że dopóki nie będę miała ataków kolki nie warto wycinać pęcherzyka. Ponadto powiedział, że opisane przeze mnie dolegliwości nie są związane bezpośrednio z kamicą. Od niedawna zaczęłam zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Niestety pierwsze co mnie spotkało to potworne gazy, których nie mogłam z siebie *wyrzucić* na zewnątrz. Następnie doszły do tego zaparcia. Ale najgorszym problemem są dla mnie okropne bóle brzucha. Zaczyna się nagle, szczególnie podczas spacerów, ćwiczeń. Rzadziej w czasie siedzenia. Ból jest nagły ale nietrwały, tzn. w pewnych momentach boli mniej a w pewnych tak, że ciężko mi oddychać. Jest raczej kujący, jakby taka kolka. Najbardziej boli w miejscu żołądka i rozchodzi się. Najgorsze jest to że gdy byłam u lekarza i powiedziałam o tym. On nie badając mnie stwierdził, że to z nerwów i że tak bywa w okresie dojrzewania. Nie wydaje mi się, żeby to było przyczyną gdyż prawie w ogóle się nie stresuję a ból łapie mnie gdy szczęśliwa idę z psem na spacer. Bóle są tak uciążliwe, że nie wiem co robić. Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie bóle mogą wskazywać na neuralgiczne podłoże. Czasami u niektórych osób (niekoniecznie zestresowanych i zdenerwowanych) dochodzi do samoistnego podrażnienia nerwów obwodowych co wywołuje silne, nagłe, kłujące bóle. Leczenie to okresowe stosowanie leków przeciwbólowych. W razie wątpliwości swoje dolegliwości trzeba by zdiagnozować u gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×