Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie niektórych palców


Gość arek123

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam 21 lat.mam problem ,mianowicie od ok 2 mies chodze na siłownie ale robiłem to juz wczesniej i wszystko było dobrze az do momentu w którym od pewnego czasu czuje jakby mi zdretwiały lekko dwa palce od lewej reki tj 4 i 5 . podczas przebywania na siłowni wszystko jest ok i tego nie czuje. takie dziwne uczucie pojawia sie wtedy gdy dotkne jednego albo drugiedo palca lub dłoni ponizej.niekiedy jak sie kawałek czasu opieram na rece to czuje ze znowu mi zaczyna w tym miejscu dretwiec.wtedy podnosze reke do gury i przechodzi ale dziwne uczucie dalej zostaje.najgorzej jest w nocy bo jak zasne to w nocy sie budze i mam obydwa nadgarstki zdretwiałe ,wtedy takze podnosze rece w góre i przechodzi tylko ze nieda sie spac wogole.spie na brzuchu z recami pod poduszka i jest tak samo,najlepiej jest jak spie na wprost i rece mam na siebie połozone.dodam ze mam tak od momentu kiedy zaczołem chodzic na siłownie.wczesniej chodziłem ale przerwałem z tego samego powodu i teraz jest to samo. od czego to moze byc??? cos zle robie??? isc mam do lekarza??? wyszukałem na internecie ze podobne objawy daje zespół ciesni-,,chyba,, nadgarstka. jak pan mysli to moze byc to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak być może to może być zespół cieśni nadgarstka skoro dolegliwości występują po pewnym czasie od wysiłku fizycznego. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olusialusia

Nie tylko cieśń nadgarstka może powodować takie objawy. Palec serdeczny i mały to raczej nerw łokciowy. Może robisz  bicepsa i naciskasz na nerw łokciowy. Najlepiej zrobić badanie EMG.

Cytat

drętwienia palców

Cytat

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×