Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi i kręgosłupa


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około 4 miesięcy bardzo boli mnie prawa noga. Początkowo ból był umiejscowiony w prawym biodrze i był tak ogromny, że nie mogłam się poruszać, ani nawet leżeć. Taki jakby rwiący ból, który nasilał się przy jakimkolwiek drobnym ruchu, czy nawet przy pochyleniu głowy. Byłam u ortopedy kilkakrotnie. Dostałam tylko silne leki przeciwbólowe tj. Sirdalud, Ketonal forte, Nimesil itp. oraz Witaminę B1 i B12 - przy czym ból się nie zmniejszał, a nocami się nasilał. No i oczywiście o poruszaniu się nie było mowy. Po jakimś miesiącu ból zelżał na tyle, że mogłam jako tako chodzić. A kiedy wróciłam z powrotem do ortopedy ten stwierdził, że *swoją chorobę* wyleczył i nie wie co mi dolega. A zapomniałam dodać, że kazał zrobić RTG miednicy, w którym jak powiedział: *Są niewielkie zmiany w stawie biodrowym, ale nic oprócz tego*. W dodatku badanie krwi nic nie wykazało. Wysłał mnie więc do neurologa, który zlecił RTG odcinka lędźwiowego, na którym wyszło, że mam lekkie skrzywienie kręgosłupa - przy czym przed tą *chorobą* nie miałam żadnego skrzywienia, ale ból był tak wielki i nie do wytrzymania, że musiałam szukać różnych pozycji, w których choć odrobinę mniej bolało. Neurolog powiedział, że nie wie, co mi jest i dał skierowanie na masaż suchy wpisując: *myalgie*. Masaże nic nie pomogły. Do bólu biodra doszedł ból całej nogi i kręgosłupa. Często mam wrażenie jakby miał mnie zaraz złapać skurcz w nodze albo czuję drętwienie stopy. Co to może być? Czego to może być przyczyna? Leczę się tyle, a lekarze nawet nie chcą powiedzieć , co mi dolega. Chciałam zaznaczyć, że mam dopiero 16 lat i jestem wysoka, mam 180cm wzrostu. I lekarze mówią,że to MOŻE z powodu szybkiego wzrostu... Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Myalgia to mięśnioból. Nie można wykluczyć, że przyczyną Twoich dolegliwości jest szybki wzrost. Mając 16 lat jesteś już bardzo wysoką osobą. Jeśli chodzi o dyskopatię to zapewne neurolog i ortopeda po badaniu ją wykluczyli? Można wykonać jeszcze badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neurolog i ortopeda wykluczyli dyskopatie, jak i stany zapalne i zwyrodnienie stawy biodrowego - co podejrzewał na początku ortopeda. Byłam wczoraj ponownie u neurologa i dał mi skierowanie na tomografie, którą będę miała dopiero 16 lipca... a do tej pory mam brać leki przeciwbólowe... No i nadal nie wiem, co mi jest, a jak bolało tak boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna jakbym czytała o sobie tylko ja mam 27 lat, męczę się z tym ok 3 lat. Raz boli bardziej raz wcale. Czasem nie mogę chodzić a nawet znaleźć pozycji bezpiecznej. Badalam krew, robilam rtg prawej nogi, potem kregoslupa ledzwiowego, latam jak glupia po lekarzach. Teraz wczoraj dostalam skierowanie na rezonans. Też już nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×