Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marcin

Wpływ alkoholu na zakrzepowe zapalenie żył nóg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin
Czy długotrwałe (kilkunastoletnie) nadużywanie alkoholu może być przyczyną powstania zakrzepicy nóg? W przeciągu pół roku u dwóch osób z najbliższego otoczenia wykryto zakrzepowe zapalenie żył głębokich nóg. Doszukują się przyczyny schorzenia. Osoby te spożywają alkohol niemalże codziennie od wielu lat, wśród jednych z przyczyn zakrzepicy można znaleźć: kawę, papierosy i właśnie alkohol. Według lekarza prowadzącego alkohol rozrzedza krew - i w tym momencie, gdy już powstał zakrzep jego spożywanie może być nawet pomocne, niestety nie udzielił odpowiedzi czy mógł być przyczyną powstania zakrzepicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Raczej wpływ alkoholu na żyły jest negatywny. Po pierwsze działa drażniąco na śródbłonek naczyń żylnych, a po drugie alkohol odwadnia co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy. Dlatego alkohol wpływa negatywnie na stan żył i zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepowego zapalenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krzysiek
Ja też mam skierowanie do naczyniowego,czy pomoże coś z moją zakrzepicą?,jak to się leczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janush
Jak się leczy? nijak, serio. Bierzesz zastrzyki przeciwzakrzepowe, potem tabletki... tyle z leczenia. Totalnie bez sensu. Już 5 miesięcy się z tym gównem męczę, a mam dopiero 30tkę na koncie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.