Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie lewej nogi i ból w pośladku


Gość Marcin poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin poznań

Zacznę od tego że jestem osobą trenującą dość dużo,tj 3 razy w tygodniu biegam po około 10 km i 2 razy chodzę na siłownię. Tydzień temu w pracy poczułem ból o średnim natężeniu występujący w lędźwiowej okolicy kręgosłupa,dodam iż ból ten pojawiał sie tylko przy skręcie tułowia i w pozycji stojącej ale dopiero gdy przesuwałem biodra w przód, ból ten z czasem odczułem na pośladku lewej nogi. Ból ten był na tyle do zniesienia że jeszcze 3 dni temu biegałem. Po tym bieganiu odczułem słabe drętwienie okolicy nogi tj podudzia i łydki(stopa nie). Na dzień dzisiejszy dałem sobie spokój z tereningiem,ból w lędźwiu jest jakby mniejszy ale *czuje dziwnie* ta lewą nogę tak więc coś musi być z uciskiem na nerw.Dodam iz podczas ćwiczeń na siłowni i biegania nie miałem żadnego nagłego przeciążenia,szarpnięcia,nic gwałtownego! Póki co chodzę normalnie ,najbardziej niepokoi mnie ból w pośladku i lekkie drętwienie tej nogi. Czy takie objawy muszą być spowodowanie tylko i wyłącznie wypadnieciem dysku? wiem że trzeba iść do lekarza,ale kto jest odpowiedni .Chirurg,Ortopeda czy Może neurolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej celem przeprowadzenia wstępnej diagnostyki należałoby wykonać RTG odcinak lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O tym może zadecydować lekarz rodzinny. W razie konieczności po tym badaniu konsultacja neurologiczna i być może jeszcze będzie konieczne wykonanie rezonansu magnetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×