Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek ponad blizną po laparoskopii torbieli jajnika


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Trzy tygodnie temu miałam laparoskopowo usuwaną torbiel endometriotyczną jajnika. Niestety miałam małą przygodę z drenem- po zabiegu przewód drenu został za słabo przyszyty do skóry i wysunął się na około dwa centymetry, w związku z czym nie zbierał płynów z jamy brzusznej. Dopiero w dobę po zabiegu lekarz wsunął go na miejsce i nie przyszył z powrotem, tylko przykleił ogromną ilością plastrów. Cała ta konstrukcja nie była jednak zbyt stabilna. Chciałabym zapytać, czy ta sytuacja mogła mieć wpływ na to, jak teraz wygląda ten obszar mojego brzucha: ponad blizną widzę i wyczuwam mały guzek o wymiarach około 0,7 cm na 0,5 cm. Guzek ten powoduje widoczną wypukłość, całość wygląda jak mały schodek, ponieważ obszar pod blizną jest zupełnie normalny. Czym może być wywołany taki stan? Czy stosowanie maści na blizny (np. Contractubex) pomoże w zmniejszeniu tej wypukłości? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania bezpośredniego trudno ocenić czym może być ten guzek. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Przypadek z drenem na pewno nie ma nic wspólnego z występowaniem tego guzka. Możliwe, że to tylko tak wykształciła się blizna (blizna to nie tylko to co na skórze, ale także i pod skórą). Można spróbować stosować maść Contractubex. Blizna powinna zmięknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×