Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wpuklanie się zbiornika nadsiodłowego w głąb siodła tureckiego


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja mama miała niedawno robiony rezonans magnetyczny głowy. Od jakiegoś czasu boli ją szyja i okolice potylicy mniej więcej na wysokości móżdzka. Wyniki były konsultowane z lekarzem, wydają się być prawidłowe, jednakże martwi nas zdanie: *Wpuklanie się zbiornika nadsiodłowego w głąb siodła tureckiego.* Szukaliśmy odpowiedzi w Internecie, niestety nie możemy nawet znaleźć, gdzie znajduje się zbiornik nadsiodłowy. Chcielibyśmy zapytać, co oznacza to zdanie i czy mamy się martwić. Czy jest to związane z bólami, jakie odczuwa mama? Wróciła w 2 dni temu z tygodniowego pobytu w szpitalu. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zbiorniki to części przestrzeni podpajęczynówkowej (pomiędzy oponą miękką a pajęczą) w miejscach, gdzie opona miękka wnika w zagłębienia powierzchni mózgu. Co prawda jest to wyrywek opisu badania, ale nie napisała Pani aby dochodziło do ucisku samej przysadki czy innej okolicznej struktury. Obraz wydaje się prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym dołączyć do tematu. Mój syn miał robiony rezonans magnetyczny głowy. Wynik jest podobny tzn. -poszerzony zbiornik nadsiodłowy wpukla się do przysadki, przypierając ją do dna siodła tureckiego. Co oznacza ten wynik? Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik może oznaczać ucisk na przysadkę przez zbiornic płynowy nadsiodłowy co może powodować zmiany zwyrodnieniowe w samej przysadce. Radzę z tym wynikiem jeszcze skonsultować się z neurochirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewa, 26lat.

Witam. Ja również borykam się z problemami neurologicznymi. Na tomografii wyszło zanik kory mózgowej czołowej i ciemieniowej. Na rezonansie dodatkowo : ZBIORNIK NADSIODŁOWY WPUKLA SIĘ DO SIODEŁKA TURECKIEGO. PRZYSADKA PRZYPARTA DO DNA SIODŁA TURECKIEGO. Co to dla mnie oznacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×