Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg ECPW


Gość Roman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój tata mial umowiaony zabieg laparoskopowy na wtorek 23.03 na wyciecie woreczka zolciowego. Lecz wczorja zaobserowoal ze ma żółte oczy i twarz, pojechalismy do szpitala i okazlo sie ze ma zapchany przeod zolciowy kamieniami. Mam pytanie co to jest zabieg ECPW bo ma miec taki robiony zeby udroznic przewod i czy robi sie go podczas narkozy, oraz jak dlugo bedzie musial czekac na zabieg laparoskopowy po usunieciu tej blokady, czy odrazu zroba , czy jak minie ta zoltaczka mechaniczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECPW to Endoskopowa Cholangiopankreatografia Wsteczna. O procedurze można poczytać sobie na stronach: http://zdrowie.med.pl/uk_trawienny/badania/cholangiopankreatografia.html http://zdrowie.gazeta.pl/zdrowie/1,51214,950135.html http://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopowa_cholangiopankreatografia_wsteczna ECPW najczęściej wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Po około 2-3 tygodniach od ECPW wykonuje się zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata mial zrobione ECPW , wyciagneli mu kamien ktory blokowal przewod, i odrazy dwa dni pozniej zrobili mu wyciecie woreczka. Historia jest o tyle skomplikowana ze wsadili mu kamerke i laparoskop i chirug twierdil ze jest zbytnio nabrzmiale i zdecydowal sie na ciecie brzuch, ojciec czuje sie dobrze ma 4 dziurki po probie laparoskopi i 20 cm ciecie przez brzuch po tradycyjnym wycieciu. Czuje sie dobrze napewnoe leipij niz ja po wycieciu laparoskopowo, wypuszczaja go w poniedizlek 5 dni po zabiegu. Mam pytanko - czy jak mial tata ta zoltaczke mechaniczną i robione ECPW i 2 dni pozniej zrobili mu ten zabieg to mozna tak, nie bedzie to komplikowac sprawy , niby mial czekac 3-4tyg , nadal jest zolty po tej zoltaczce - kiedy mu zejdzie ten kolor ? dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc , włąśnie wróciłem ze szpitala od taty i niestety mam złe wieści. Jak tata trafiił do szpitala miał wskaźnik bilirubina-1 , po operacji i ecpw -8 ateraz trzy dni po operacji ma 18. Lekarz powiedizął ze beda jescze raz robic ecpw a jak to nic nie wykaze to otwierac brzuch i czyscic. narazie niewiedza czym to jest spowodowane. Czy moze Pan wie czym to mzoe byc spowodowane, lucz czy to grozi smiercia , czy jest to do wyleczenia, zabieg bedzie miec w poniedizlek czyli za 3 dni. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×