Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pępkowa a siatka


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem przed terminem umówiony na zabieg związany ze schorzeniem jak w temacie, jednak chirurg, który zemną rozmawiał powiedział, że nie zastosuje szeroko w tego rodzaju zastosowaniach - siatki, tylko zszyje powłoki, aczkolwiek ma ona wielkość max.1,5cm. jednak popytałem jaki poczytałem na stronach, że wszyscy dotychczas, który byli operowani dostawali siatki mają się dobrze, nawet po 6 tyg wracaja do lekkiego sportu. W moim odczuciu jest coś nie tak, gdyż boję się nawrotu ewentualnego( spore ciśnienie w tłoczni brzusznej), pozrywania szwów itd, czy radzicie porozmawiać ponownie z specjalistą czy szukać innej kliniki :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niewielkich przepuklin pępkowych, a z taką mamy do czynienia nie stosuje się siatek. Tylko w dużych przepuklinach lub w przypadku słabych powięzi takowe się wykorzystuje. Oprócz właściwości znacznie wzmacniających powłoki brzuszne trzeba mieć na uwadze to, że siatka jest materiałem obcym w organizmie i może być przez ten organizm odrzucona (powikłanie warte zawsze rozważenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odp, czyli jednak nie męczyć chirurga pytaniami o siatkę? męczą mnie przykłady na forum typu, że ze siatką szybciej wracami do sportu (miesiąc-2) a bez nawet do pół roku, czy nie należy obawiać się nawrotów poprzez kaszel, kichanie czy parcie( co się zdarza często ) Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!jak najbardziej popieram pana doktora ,jesli niepotrzeba zakładac siatki to lepiej tego nie robić,ja własnie chodzę po lekarzach bo mój organizm siatkę odrzucił prawie po trzech latach,a teraz mam kłopoty nawet po jej usunięciu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry -mijają 2 tyg po zabiegu małej przepukliny pępkowej, martwi mnie trochę ten guzek, którego ciągle czuje w pępku czy to zanika w jakimś spodniu czy pozostaje nawet po pełnym wygojeniu:) - druga sprawa od jakiegoś czasu mam problem z brzuchem tydzien, 2 jest płaski jak decha, obojętnie co zjem trzymając zasady diety, a po jakimś czasie tak mnie wypina, że ciężko się oddycha, wg mnie to raczej zwiększone ciśnienie w brzuchu, czy gojąca się przepuklina ma coś z tym wspólnego? wcześniej myślalem, że to od wysiłku ogólnego jak i przepukliny włącznie, jednak teraz sam już nie wiem.........pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×