Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne pieczenie brzucha


Gość Marcioszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcioszka

Witam! Niepokoji mnie dziwne pieczenie brzucha. Dopada mnie praktycznie o każdej porze dnia, bez względu na moje meni. Czasami piecze nadbrzusze, czasami śródbrzusze, czasami podbrzusze. Najczęściej piecze i kłuje jakby ogniskowo, punktowo. Czasami mam wrażenie, że bolą mnie jajniki (jakby ból przedmiesiączkowy połączony z tym okropnym pieczeniemi albo kłuciem). Przestaje dosłownie na chwilkę i zaraz sytuacja znów się powtarza. Mam wrażenie, że mój brzuch jest twardszy i bardziej wzdęty niż zwykle. Odczówam również ból ogniskowy tuż przy kościach miednicy po obu stronach (najczęściej na zmianę). Czasami mam wrażenie, że boli mnie wątroba, trzustka, albo śledziona do tego wszystkiego. Boję się, że mogę być w ciąży, a to w tym czasie byłoby straszne, ale może jestem tak przewrażliwiona na tym punkcie, że mam już jakieś paranoje... bo żadnych innych objawów nie odczówam, miesiączki mam regularne, zrobiłam również test ciążowy wyszła wyraźnie jedna kreska (ale mocz mógł być za bardzo rozcieńczony, bo test robiony był w środku dnia, dodam, że piłam dużo płynów tego dnia i zrobiony był 1,5 miesiąca od domniemanego zapłodnienia). Nie ukrywając jestem studentką, więc dość często zdaża mi się pić alkohol w dużych, a nawet bardzo dużych ilościach, palę papierosy, jestem również narażona na ciągły stres, do tego nieregularne posiłki często późno wieczorem... Czy to może mieć wpływ na te niekomfortowe dolegliwości? Bardzo proszę o pomoc i jakąś radę. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbać o swoje zdrowie - ale bez hipochondrycznych klimatów. Jeść regularnie i lekkostrawne potrawy, rzucić papierosy, nie chlać tyle. ma prawo boleć wszystko jak tak się traktuje organizm. Co do ciąży - to przy takim trybie życia i braku samokontroli w używkach konieczne zapobieganie, a nie testy, do tego w prawdopodobnym w 2 m-cu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×