Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwotok z nosa


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niewiem czy dobrze trafilam ale szukam pomocy.Moja mama z niedzieli na poniedzialek miala krwotok z nosa,bardzo obfity.Pogotowie zabralo ja do szpitala,tam zatamowali krew i miala bardzo wysokie cisnienie.Krwotok zatrzymali i ciscienie spadlo wiec wyslali ja do domu.W poniedzialek w poludnie znow zaczal sie krwotok,przyjechalo pogotowie,zmierzyli cisnienie i znow miala bardzo wysokie.Zawiezli do szpitala.Zalozyli jej przednia i tylna tamponade.Lekarz laryngolog stwierdzil ze to jest nieleczone nadcisnienie,ale mama nigdy nie chorowala na nadciscienie bo dosc czesto mierzyla sobie.Teraz lezy w szpitalu,mierza jej cisnienie i ma bardzo dobre.Mama ma 60 lat,pali papierosy,pije kawe i ma remont w domu gdzie jest bardzo duzo kurzu a na swierze powietrez nie wychodzi,calymi dniami siedzi w domu.Dzien przed pierwszym krwotokiem wykapala sie w goracej wodzie.Prosze o pomoc,czy to moze byc przez oslabienie organizmu?czy tylko skok cisnienia?Jak zapobiegac takim sytuacja?Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! nie mam pewno, ale może to być podwyższone ciśnienie śródczaszkowe. Ale nie ma pewności. Najlepiej mamę oduczyć picia kawy, i wychodzić z nią za spacery, żeby dotlenić mózg. ( Byleby nie szła sama, bo jeszcze się może coś stać). Ale równie dobrze może być to zwykły skok ciśnienia. Proszę spróbować tego co napisałem czyli żeby ją dotleniać i niech nie pije kawy. ( oczywiście jak wyjdzie ze szpitala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×