Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gruczolak kosmkowy odbytu


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest związany z odbytem, a mianowicie wykryto u mnie gruczolaka kosmkowego, który umiejscowił się zaraz przy nerwach i zwieraczu. Wczoraj byłem u chirurga onkologi i powiedział mi że tym przypadku trzeba będzie prawdopodobnie wyciąć cały odbyt. Moje pytanie to czy jest to ostateczność. Gdyż jestem młodym człowiekiem(34 lat) i czy nie da się tego pozbyć w jakiś inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Jesli chirurg uznał, ze nalezy usunac caly odbyt zapewne jest taka koniecznosc. Moze Pan jeszcze udac sie do innego chirurga celem zasiegniecia opini na ten temat, jednak mysle ze powie Panu to samo. Jakie mial Pan objawy zanim zdiagnozowano gruczolaka? tracil pan na wadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz.

Przed diagnozą raczej nie straciłem na wadze. A zaczęło się od częstego oddawania stolca. Natomiast od pobytu w szpitalu i po wszystkich badaniach waga spadła dość dużo. Jest to też związane z mniejszą ilością pokarmu gdyż w tej chwili mam ogromne trudności z załatwianiem się i staram się jeść mało i przeważnie płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Czy lekarz wykryl tego gruczolaka badaniem per rectum? jesli bylby to nowotwor zlosliwy to nalezy poczekac na wyniki wycinkow pod mikroskopem, wtedy bedzie mozna powiedziec o dalszym sposobie leczenia. Czy mial Pan przypadki raka jelita wczesniej w rodzine? chorował Pan wczesniej na jelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej rodzinie nie było przypadków raka, ani jelita ani żadnego innego. A jeśli chodzi o badanie to lekarz badał per rectum i oglądał również te wyniki histo. Wcześniej nie miałem problemów z jelitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×