Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy można zwlekać z żylakami powrózka nasiennego?


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem pewien na 99% ze mam *żylaki powrózka nasiennego*. Mam takie wlasnie jakby *zylki* czasami sa widoczne zwlaszcza w pozycji stajacej. Czasami zdarza sie tez ze lekko mnie lewe jadro pobolewa (na zalozmy 2 sekundy i przestaje). Mam 18 lat i nie planuje zakladac rodziny conajmniej przez 5 najblizszych lat. Lewe jadro mam mniejsze od prawego jednak nie wiem czy powodem moga byc wlasnie te zylaki czy po prostu tak z natury mam. Na prawym jadrze tez wyczulem takie jakby zylki ale jest ich kilkakrotnie mniej. Zastanawiam sie czy mozliwe jest ze mam zylaki na dwoch jadrach? Czy ogolnie w jadrze mezczyzny w mosznie wyczuwalne jest cos poza jadrem? I czy moge odwlec jakakolwiek wizyte u lekarza? Czytalem te ze obniza to jakosc nasienia a wiec jesli zdecydowalbym sie np za 5 lat na taki zabieg to czy jakosc wroci do normy? Czy ona zawsze bylaby na niskim poziomie? Oraz czy to ze przy lewym jadrze znajduje sie prawdopodobnie te zylaki od kilku lat moze miec negatywny wplyw juz w tym wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy mozliwe jest ze mam zylaki na dwoch jadrach? - tak, może się zdarzyć Czy ogolnie w jadrze mezczyzny w mosznie wyczuwalne jest cos poza jadrem? - wyczuwa się jądra oraz powrózki nasienne I czy moge odwlec jakakolwiek wizyte u lekarza? - można wykonać taką wizytę w trybie planowym, nie pospiesznie Czytalem te ze obniza to jakosc nasienia a wiec jesli zdecydowalbym sie np za 5 lat na taki zabieg to czy jakosc wroci do normy? - im dłużej występują żylaki powrózka nasiennego tym większe prawdopodobieństwo obniżenia jakości spermy Czy ona zawsze bylaby na niskim poziomie? - po operacji żylaków powrózka nasiennego najczęściej jakość spermy poprawia się czy to ze przy lewym jadrze znajduje sie prawdopodobnie te zylaki od kilku lat moze miec negatywny wplyw juz w tym wieku? - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, i mam pytanie, bardzo wazne. Czy gdy sie ma zylaki powrózka nasiennego , mozna z tym zwlekac i nie operowac ? czy można to leczyc tabletkami ? Noi gdyby trzeba było udac sie na operacje, to po takiej operacji wroci wszystko do normy? i czy będe mogł podnosić cięzary na siłowni ( na klate) Z góry dziękuje za odp. i Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam bardzo wazne pytanie, które dotyczy zylaków powrózka nasiennego.. Otóż, jesli mam zylaki , to moge z tym zwlekac 1 rok , a nawet 2 ? Czy powinienem udac sie na zabieg odrazu? i Jeszcze jedno .. Nie wiem czy to od tych zylaków , czy cos, ale bolą mnie okolice nerki lewej , nie kiedy prawej. Prosze o odp. i rade co mam z tym zrobić.. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×