Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnianiem i pobolewania


Gość Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moim kłopotem jest to, że już od dłuższego czasu nie miałem stolców o normalnej konsystencji. Zazwyczaj są rozwolnione i tu pojawia się konieczność-czasem nawet 6xkrotnych wizyt w toalecie przed południem. Te ostatnie to już w wyniku nagłych parć małych ilości rozwolnionego kału. A czasem też mam odwrotny problem, nie mogę się załatwić, albo przychodzi mi to z dużym trudem, wydalając twarde zbitki, albo cienkie stolce- i tu ratuje się czopkiem bo brzuch boli. A ogółęm pobolewa często szczególnie w lewym dolnym obrębie, stres dolegliwości nasila, czasem też coś burknie, przeleje się, Co mogę dodać? Na pewno mało się ruszam, jem 3-4 razy dziennie, mam 186cm wzrostu/65 kg- niestety trochę schudłem ostatnimi czasy-pewnie przez stresy. Byłem już krotnie u internisty i leczył mnie Debridatem, bez skutku. Jak sobie pomóc, by móc normalnie sięzałatwić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Po pierwsze w jakim jest Pan wieku?Od jak dawna ma Pan opisywane objawy? zauwazył Pan krew w stolcu? jakiego koloru jest stolec? te olowkowate stolce sa bardziej rozwolnine czy twardsze? Chudniecie przy takich objawach jest dosc niepokojące, dlatego prosze zgłośi się do lekarza rodzinnego myśle, że powinien dac skierowanie do gastroenetrologa. Poki co mozna zrobic prywatnie podstawowe badania krwi takie jak: pełną morofolgie, crp, aspat, alat, amylaza z krwi i moczu. Po tym bedziemy troszke wiecej wiedziec. Mysle ze lekarz rodzinny wykona takze badanie per rectum aby wykluczyc guzy odbytu i poczatkowej czesci odbytnicy. Przyczyn Pana objawów może by wiele. - Zespol Jelita Drazliwego, wrzodziejace zapalenie jelita grubego, choroba Crohna lub jakies zmiany nowotworowe. Dlatego celem poszerzenia diagnostyki warto tez pomyslec o kolonoskopii lub badaniu rtg jelita z podwojnym kontrastem.O wszystkim jednak zadecyduje lekarz prowadzacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat, A takie objawy mam od około pół roku. Jak dotąd nie zauważyłem krwi w stolcu. Co do ołówkowatych stolców to pojawiają się rzadko, czasem w formie takich małych tasiemek wolnych. W sierpniu ważyłem 71 kg-teraz juz 65kg a odżywiam się podobnie, No ale musze przyznac też że powyżej tych 65 kg nigdy z powyższym wyjątkiem nie ważyłem. Zawsze miałem taką lekką niedowagę, z którą próbuję walczyć Zapytam jeszcze, ile może mnie wynieść wykonanie prywatnie zaproponowanych przez Pana badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Rak jelita grubego w Twoim wieku zdarza sie niezmiernie zadko. Nie masz sie go co obawiac. Ale podstawowe badania krwi plus badania per rectum niczemu nie zaszkodza. WYglada to jednak na zespol jelita drazliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×