Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre bóle w prawej dolnej części brzucha


Gość mała

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu (ok roku),co jakiś czas mam nagłe,ostre bóle w prawej dolnej części brzucha.Ostatnio miałam taki ból podczas schylania*ból jest krótkotrwały 3-4 min ,wyczuwam wtedy pod skórą z prawej strony napięty jakiś narząd.Oczywiście nie mogę się wtedy ruszyć ,siedzę skulona do momentu aż ból przejdzie.Gdy jest już po -nie czuje bólu przy dotykaniu czy naciskaniu brzucha.Często mam również bóle ,które promienieją na cały prawy bok(głównie w nocy),ale te są słabe.Dodam,ze mam dyskopatie i zdarza mi się drętwienie prawej nogi.Lekarze twierdzą,ze moje dolegliwości - to wszystko od kręgosłupa i ze jestem młoda.Mam też w prawym boku (bardziej na plecach) wyczuwalny malutki guzek (ostatnio usłyszałam,ze to uczulenie.....???).Tydzień temu robiłam badanie moczu i mam podobno za dużo białka w moczu.Jednak przy stukaniu w dół pleców,ból idzie na nogę,a nie na nerki.O co chodzi,czy to naprawdę wszystko od kręgosłupa,bo już sama nie wiem w co mam wierzyć.Głupio mi znowu biec do lekarza ,bo on jakoś dziwnie ma to gdzieś.Nie wiem co robić -może porady prywatne,ale do kogo iść ? Czy to wyrostek ,a może nerki ,a może jakieś zrosty ?Mam 32 lata ,nigdy nie miałam takich objawów.To wszystko wyszło dopiero po ciąży zakończonej cesarskim cięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny związane z narządami rodnymi i przewodem pokarmowym. Rozumiem, że to akurat wykluczono. Kolejne możliwe przyczyny to właśnie dyskopatia czy choroby układu moczowego (głównie nerki). Pisze Pani, że choroby układu moczowego również lekarze wykluczają. Należy w takim razie wykonać rtg i/lub rezonans magnetyczny kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×