Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięta śledziona a tabletki antykoncepcyjne


Gość KAROLINA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KAROLINA

Mam 25 lat dwujke dzieci* 6 lat * 5 mieśięcy* jako dziecko w wieki 5 lat wskutek wypadku miałam usuniętą śledzione po roku po operacji miałam wycięty wyrostek.Problem pojawił śię 3 lata temu dostałam zakrzepice w prawej nodze,powturzyłą śię ona miesiąc temu po urodzeniu 2 dziecka znowu seria zastrzyków w brzóch łydka została sina z żylakami.Miewam także ucisk w klatce pierśiowej i często czuje przyśpieszone bicie serca.brałam tabletki antykoncepcyjne ale je teraz odstawiłam.Czy moge je dalej brać jak nie to co moge stosować?Czy powinnam podjąc gdzieś leczenie?Czy dzieje śię to wszystko przez brak śledziony?Czy powinnam brać jakieś leki i na co? prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge je dalej brać jak nie to co moge stosować? - radziłbym odstawić doustne środki antykoncepcyjne hormonalne, gdyż one powodują zwiększoną krzepliwość krwi, antykoncepcja mechaniczna np. spirala, wkładka dopochwowa, prezerwatywa Czy powinnam podjąc gdzieś leczenie? - tak radziłbym w tej sprawie skonsultować się z hematologiem Czy dzieje śię to wszystko przez brak śledziony? - tak, być może ma Pani zwiększoną ilość płytek krwi Czy powinnam brać jakieś leki i na co? - o tym najlepiej, żeby zadecydował hematolog po badaniu i otrzymaniu wyników badań laboratoryjnych (np. układ krzepnięcia, morfologia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×