Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Test tumor czy badanie z wlewem doodbytniczym?


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Panie doktorze. Mam 26 lat. Od paru miesiecy mam rozne objawy jelitowe. Czesciowo uformowane stolce( miekkie) 4-5 razy dziennie, zwlaszcza w godzinach rannych. Raz pojawila sie podczas jednodniowej biegunki krew ze sluzem( krwi bylo bardzo malo). Robilem 4 razy test na krew utajona i zawsze ywnik byl ujemny. Miałem takze badanie per rectum - chirurg powiedzial ze nic nie wyczul poza hemoroidami wewnetrznymi odbytu( w pierwszej fazie zaawansowania) Badania krwi takze robie na biezaco co miesiac i wychodza wzorcowo.( morfologia, ob-1, crp-ujemne) Mialem robione usg jamy brzusznej i tez wszytko dobrze. Martwi mnie ze robie tasmowate stolce lub zwezone( szczegolnie gdy sa miekkie),raz na jakis czas zrobie stolec normalnych rozmiarow.( zwlaszcza pierwszy ranny). Nie trace na wadze mimo ze objawy mam juz od ponad pol roku, nawet przytylem 6 kg. Dodam ze bylem u gastroenterologa ktory niestety nie zrobil mi konkretnych badan poza badaniami krwi i kalu i stwierdzil zespo jelita drazliwego. Mamnastepujace pytania do Pana doktora: 1. Czy w zespole jelita drazliwego moze byc tak ze stolce sa tasmowate? 2. Czy to normalne ze przy wiekszym uciksu lewej strony podbrzusze kluje mnie w tym miejscu? 3. Czym mogla byc spowodowana ta jednodniowa biegunka ze sluzem i drobinkami krwi? 4. Czy hemoroidy maja jakis wplyw na ksztalt stolca? i ta krew co mialem wraz z biegunka moze byc pzez hemoroidy? 5. Rozwazam zrobienia prywatnie jakiegos badania poniewaz panstwowo bardzo ciezko o skierowanie, Niestety nie mam duzych funduszow wiec rozwazam pomiedzy badaniem z wlewem doodbytniczym lub testem tumor - ktore z tych badan Pan doktor by mi polecal? ktore wiecej mi powie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy w zespole jelita drazliwego moze byc tak ze stolce sa tasmowate? - tak 2. Czy to normalne ze przy wiekszym uciksu lewej strony podbrzusze kluje mnie w tym miejscu? - w zespole jelita drażliwego może tak dziać się 3. Czym mogla byc spowodowana ta jednodniowa biegunka ze sluzem i drobinkami krwi? - może to był taki jednodniowy ostry stan zapalny śluzówki jelita grubego 4. Czy hemoroidy maja jakis wplyw na ksztalt stolca? i ta krew co mialem wraz z biegunka moze byc pzez hemoroidy? - tak, żylaki odbytu mogą deformować stolec i dawać krwawienia z odbytu 5. Rozwazam zrobienia prywatnie jakiegos badania poniewaz panstwowo bardzo ciezko o skierowanie, Niestety nie mam duzych funduszow wiec rozwazam pomiedzy badaniem z wlewem doodbytniczym lub testem tumor - ktore z tych badan Pan doktor by mi polecal? ktore wiecej mi powie? - jeśli miałbym wybierać to badanie kontrastowe RTG z wlewem doodbytniczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×