Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne bóle jamy brzusznej oraz pleców


Gość Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownego Doktora. Od półtora roku nękaja mnie okrutne, powracające bóle, których źródło ciężko mi zlokalizować.Bóle te nie pozwalają mi normalnie funkcjonować pracować(przede wszystkim). Oto moje obserwacje: *bóle pojawiają sie gdy nie przyjmuje pokarmu dłużej niz 2-3 godziny *pierwszą fazą jest odczucie obecnosci organow wewnetrznych (nie wiem czy wątroby może jelit lub dwunastnicy...) *następnie ból umiejscawia sie w dolnej czesci brzucha (jakby jelita)na całej szerokości *po czym kulminacje osiąga siegając w dół pleców - wtedy po prostu nie mogę pracować, chodzic normalnie, lekką ulge przynosi przykucniecie. *czytałem o podobnych problemach i podobne objawy wystepuja przy kamicy pęcherzyka żółciowego lecz wszyscy pisza że bóle pojawiają sie po posiłkach natomiast u mnie - to jest najważniejsze: *BÓL CAŁKOWICIE USTEPUJE PO ZJEDZENIU POSIŁKU A WŁAŚCIWIE W JEGO TRAKCIE GDY TYLKO DOSTARCZE COS DO ŻOŁĄDKA...! Co wiecej moge powiedzieć : nie prowadze siedzacego trybu życia, moja dieta nie jest specjalnie tłusta choć nie przepadam za warzywami. Prosze o jakieś wskazówki jest Pan pierwsza osobą do której się zwracam o pomoc, choc prawdopodobnie czeka mnie wizyta w jakimś gabinecie.. Mam dopiero 23 lata a moje dolegliwosci są obce każdemu mojemu rówieśnikowi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą świadczyć o patologii w zakresie dwunastnicy (np. owrzodzenie, stan zapalny), dla których charakterystyczne są bóle głodowe. Aby taki stan dokładnie zdiagnozować należałoby wykonać gastroskopię. O dalszym postępowaniu i badaniach powinien zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×