Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższony urobilinogen po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Jestem po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego, operacja odbył się w dniu 28.01.2010, po 38 dniach zwolnienia lekarskiego, wróciłam do pracy. Lekarz medycyny pracy skierował mnie na ogólne badania moczu i krwi, badania z krwi mam dobre, jednak w moczu mam podwyższony urobilinogen wynik ++ , kolor moczu jest ciemny, mętny, nie mam infekcji. Mam problemy z trzymaniem moczu, gin ekologicznie jest wszystko w porządku. W związku z tym mam wykonać USG wątroby i z wynikiem udać się do chirurga, dodam iż dodatkowo mam kłucia z prawej strony, od czasu do czasu. Czy to może być coś poważnego, czy powinnam to badanie zrobić szybko ?. Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moczu fizjologicznym stwierdza się obecność urobilinogenu w niewielkiej ilości (+). Urobilinogen jest wytwarzany w jelicie z bilirubiny. Niewielka cześć urobilinogenu ulega wchłanianiu zwrotnemu w przewodzie pokarmowym, przez układ żyły wrotnej dostaje się do wątroby i ponownie wraz z żółcią zostaje wydalony do przewodu pokarmowego. Niewielka cześć tej frakcji dostaje się do krążenia obwodowego i zostaje wydalona z moczem. Dwa plusy oznaczają niewielkie zwiększenie wydzielanie urobilinogenu (może to być np. skutkiem diety). Jeśli podwyższenie urobilinogenu w moczu byłoby skorelowane ze zwiększeniem poziomu bilirubiny we krwi można by przypuszczać jakąś patologię (żółtaczka różnego typu, zapalenie wątroby). Badania raczej można wykonać w trybie planowym. Bóle mogą być jeszcze następstwem przebytego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×