Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Struktura miąższu tarczycy niejednorodna, mozaikowa


Gość iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o interpretację badania usg: tarczyca położona typowo,prawidłowo ruchoma, wielkość-największe wymiary: płat prawy:15x11x41mm płat lewy:14x12x41mm cieśń:grubość 3 mm struktura miąższu tarczycy niejednorodna,mozaikowa-zlewajace się liczne drobne i nieregularne pola o niskiej echogeniczności.Intensywne unaczynnienie.Zatarte kontury płatów.Tchawica-obraz prawidłowy.Nieliczne,drobne węzły chłonne wzdłuż przebiegu naczyń szyjnych. Pytano się mnie czy byłam chora bo mam powiększone węzły chłonne. 3 tyg temu chorowałam, brałam antybiotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłabym bardzo wdzięczna jesli ktos moglby mi pomoc. jakies 2 tyg temu zglosilam sie do endokrynologa, gdyz zauwazylam wypadanie wlosow i zadnych innych objawow. dodam ze jestem szczupla osoba niggdy nie mialam z tym problemow. i oto moje wyniki: TSH 1,810 *0,340-5,600* FT3 4,60 *3,67-10,43* FT4 7,32 *7,50-21,10* Usg tarczyca nieco mała (Vcal. 6,2 cm3) Płat pr. 13*13*39 plat lewy 12*13*36 ciesn 3mm klinicznie- dyskretne objawy niedoczynnosci tarczycy. hormony tarczcycy w granicach normy, blizej do granicy niedoczynnosci. stezenie eTRO niskie prawidlowe nieco podwyzszone stezenie aTG. anty TG 11,39 *0,00-4,11* DG. Autoimmunologiczne schorzenie tarczycy (przewklekle zapalenie) w stadium eutyreozy z tendencja do hipotyreozy. Zalecenie euthoryx m25 0,5 table. co to oznacza? czy w przyszlosci bede miala niedoczynnosc tarczycy? czy da sie to wyleczyc. Czy po tych hormonach się tyję i jakie są skutki uboczne? Z góry dziekuje bardzo za jakakolwiek odpowiedz. z Poważaniem, marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×