Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma papillare glandulae thyreoideae (typus follicularis) sine capsula


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Mam 28 lat. Odebrałam dziś wyniki badania histopatologicznego po Thyreoidectomii totalis (przyczyną operacji wg. biopsji był to guz oksyfilny tarczycy). Mam ogromną prośbę o przetłumaczenie diagnozy. Wizyta u lekarza jest wyznaczona na odległy termin i nie wiem na ile sprawa jest pilna... Oto wynik: Rozpoznanie: Płat prawy tarczycy: Carcinoma papillare glandulae thyreoideae (typus follicularis) sine capsula, cum infiltratione telae conjuctivae periglandularis (pT3). Diameter tumoris 17x10 mm.Linia cięcia chirurgicznego przebiega przez utkanie nowotworu. Komórki nowotworowe cechują się silną angioinwazyjnością. Płat lewy tarczycy: Structura histologica normalis parechymae glanduale thyreoideae. Będę wdzięczna za informację jakie dalsze leczenie mnie czeka oraz czy powinnam postarać się o wizytę u lekarza w terminie wcześiejszym niż za miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, ale pacjentka po operacji tarczycy. Natychmiast musisz pokazac wynik z histopatologii na oddziale chirurgii, gdzie lezalas - najlepiej chirurgowi, ktory Cie operowal.Tego samego dnia musisz byc u endokrynologa( chirurg moze zadzwonic do endokrynologa, by przyjal Cie bez kolejki, bo tego wymaga Twoj przypadek). Absolutnie nie mozesz czekac. Zrob wszystko, by jak najszybciej znalezc sie u endokrynologa, ktory pokieruje Cie dalej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×