Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zatarcie rysunku naczyniowego


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Witam serdecznie, Miałam wykonane badanie kolonoskopii i wynik jest dla mnie niezbyt zrozumiały. Lekarz po badaniu powiedział, ze to podejrzenie wrzodziejacego zapalenia jelita grubego. Natomiast jak z wynikiem udałam się do gastrologa to po przebadaniu mnie i obejrzeniu wyniku stwierdził, ze jest to na pewno albo wrzodziejace zapalenie jelita grubego albo Zespół Crohna. Wynik kolonoskopii był taki* Od zwieracza odbytu do zagięcia esiczo zstępniczego z największym nasileniem w odbytnicy zatarcie rysunku naczyniowego przekrwienie drobne afty pokryte włóknikiem - pobrano wycinki. Z esicy usunięto polip wielkości 4 mm. Panie doktorze co mam rozumiec przez ten wynik? Wynik badania histopatologicznego bedzie dopiero za 3 tygodnie a ja juz teraz bardzo się denerwuję. Wspomne tylko jeszcze o tym, ze kolonoskopie wykonano mi, ponieważ miałam silne skurczowe bóle brzucha, krwisto-śluzowe biegunki, stan podgoraczkowy i chudnięcie. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokładnie postawić diagnozę czy jest to zespół Crohna czy też wrzodziejące zapalenie jelita grubego trzeba mieć potwierdzenie w badaniu histopatologicznym. Bez wyniku tego badania trudno jednoznacznie na podstawie opisu kolonoskopii odpowiedzieć na pytanie czym konkretnie jest ta patologia. Dopiero po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego będzie można zadecydować o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po ostatniej kolonoskopi wyszło mi że fragmenty błoy śluzowej jelita grubego znaciekiem zapalnym, miejscami umiarkowanym nasileniu,żłożonym głównie zplozmocytów i linfocytów igranulocytów kwasochłonnych oraz obecnie makrofagi z cechami czerniaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz histopatologiczny świadczy o zwykłym stanie zapalnym z normalnym naciekiem komórek biorących udział w procesie zapalnym. W takim wypadku zazwyczaj stosuje się leki dokładnie działające przeciwzapalnie na błonę śluzową jelita grubego. O dalszym postępowaniu najlepiej, aby zadecydował gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×