Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Perforacja jelita


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Postanowiłem zadac pytanie ponieważ, nigdzie nie mogę znaleźć dostatecznej odpowiedzi a i lekarze w szpitalu mówią niewiele. Otóż moja babcia miała perforację jelita grubego, jelito pękło dwa razy z tym, że pierwsze pekniecie nastapiło wcześniej, 3 dni przed drugim pęknieciem (wówczas przyjazdu odmówiło pogotowie jak i pomocy odmówił lekarz z przychodni). Babcia miała operację w wyniku, której utworzono babci stomię. Babcia miała także zapalenie otrzewnej, wstrząs septyczny a później udar, który uszkodził część potyliczną mózgu oraz śródmózgowie. Początkowo babcia była bardzo opuchnięta, dziś tz. 19 dni po operacji opuchlizna zeszła i utrzymuje się jedynie na stopach i dłoniach, do pracy wróciły nerki lecz wciąż nie pracują jelita, babcia również nie oddycha samodzielnie. Cisnienie kilka dni po operacji utrzymywało się na bardzo niskim poziomie (60/40) dziś jest ono w granicach 120-130/65-85, babcia jest w stanie śpiączki jednak często rusza powiekami i otwiera buzię. Babcia ma 70 lat. Moje pytanie brzmi jakie są szanse aby babcia wyszła z tego stanu oraz czy słyszy jak do niej mowimy? Z góry dziękuję za odpowiedź oraz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Musi Pan wiedzieć, że po udarze w tych okolicach mózgu, raczej szanse, że nastąpi powrót do sprawności sprzed choroby są małe. Obawiam się, że ubytki neurologiczne mogą być znaczne. Oczywiście każdy przypadek należy analizować indywidualnie i czasem sami pacjenci zaskakują lekarzy swoją sprawnością. Tak, naprawde nikt nie odpowiedział jeszcze na pytanie, czy chorzy nieprzytomni słyszą to, co się do nich mówi. Wydaje mi się, że jest to możliwe i należy mówić do osoby w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×