Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa i brak operacji


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 18 lat i niestety mam bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym L4-L5 spowodowane jego przeciążeniem ( przepuklina ). Ból który mi dolega występuje najczęściej popołudniu i przy siedzeniu, czasami tez nocami. Ból nie jest zbyt mocny - da się wytrzymać, ale z tego co odczuwam to jest on coraz silniejszy. Generalnie występuje od ok. roku, lecz na początku bolały częściej nogi ( wszystkie mięsnie ) a kręgosłup czasami, przeważnie przy większym wysiłku i pracy. Teraz boli sam kręgosłup. Lekarz u którego byłem z wynikami badań - w tym również rezonansu powiedział, że mam całkowity zakaz uprawiania jakiegokolwiek rodzaju sportu ( bieganie, piłka nożna itd) oprócz pływania ( co jest nawet wskazane ) i jazdy na rowerze. Napisał mi nawet zwolnienie z Wf do końca szkoły średniej. O podnoszeniu ciężarów nie wspominam. Skierował mnie na rehabilitacje - ćwiczenia do znanej kliniki leczniczej w Polsce co jego zdaniem powinno mi pomóc poprzez usztywnienie kręgosłupa przez przylegające mięśnie wokół, zapisał różnego rodzaju leki. Co do operacji to stawia ją na ostatnim miejscu, jeśli będzie taka konieczność to po zabiegu być może nie będę w 100% funkcjonował - kaleka. Mam zamiar iść do jeszcze jednego głównego neurochirurga i zapytać o jego zdanie. Dla większego sprecyzowania problemu napisze wynik rezonansu: *Tarcza międzykręgowa L4-L5 obniżona i odwodniona jako wyraz zmian degeneracyjnych. Na poziomie L5-S1 centralna wypuklina krążka międzykręgowego na 4,5 mm wchodząca do światła kanału. Trzony wielopoziomowe z guzkami Schmorla. * Reszta jest Ok. Czy miał ktoś podobny problem? Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam, Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj szymonie ta ,,kaleka** po operacji to lekka przesada , co do rechabilitacji to bardzo dobry pomysł przysługują ci dwie serje zabiegów w ciągu roku tj.2 x 10 zabiegów to pomaga natomiast sam wspomagaj się pływaniem , najbardziej wskazane jest pływanie na plecach domyślam się że bierzesz leki przeciwbólowe , jeśli ci nie pomogą zasugeruj lekarzowi że może sapisałby ci sterydy trzymaj sie jesteś młody więc dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.jestem po operacji kregoslupa na odcinku krzyzowo ledzwiowym.jestem zadowolony bo przynajmnij moge chodzic.objawy mialem takie same.ale z tym ze mialem ucisk na nerw do prawej nogi.bylo to tak zaawansowane ze bez operacji sie nieobylo.nieprzesilaj sie.chodz na basen.roweru niepolecam.zapytaj lekarza o cwiczenia na wzmocnienie miesni kregoslupa bardzo pomagaja.powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dziękuje za odpowiedzi. Od przyszłego tygodnia zaczynam chodzić na ćwiczenia rehabilitujące i mam też zamiar uczęszczać na basen raz w tygodniu. Mam nadzieje, że sytuacja się poprawi :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×